Başkan Uyanık, Samsunsporlulara söz verdi

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, Samsun'un futbol şehri olduğunu belirterek, "Samsunspor, armasında Ulu Önder Atatürk’ü taşayan bir takımdır. Normal bir takım değildir. Bundan sonra Samsunsporlular, alınları ak başları dik bir şekilde gezdireceğiz. Söz veriyorum" dedi.

Samsunspor 15.01.2019, 14:29
492
Başkan Uyanık, Samsunsporlulara söz verdi

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, TRTspor’un Futbol anadolu programnın konuğu oldu. 3'ününcü kez göreve geldiklerini hatırlatan Başkan Uyanık, Kırmızı-Beyazlı kulübün hedefleri ve yeni vizyonunu anlattı.

FUTBOLA BORCUMUZ YOK
Samsunspor'u her konuda üst seviyeye getirmek istediklerini belirten İsmail Uyanık, "Yüksel Yıldırım bey ile daha önceden Samsunspor’u şirketleştirmek istiyorduk. Samsunspor’u alt yapı, maddi ve şirketleşme konusunda üst seviyelere getirmeyi amaçlıyoruz. Sezon başında alel acele scout (tarama) ekibimiz ile yaptığımız transferlerle dağılmış bir takımı tekrar kurduk. Yabancı futbolculara eski borçları ödedik. Samsunspor’un futbol ailesine borcu yok. Şuanda eski yöneticilerin borçlarını ödeyeceğiz" dedi.

KAYIPSIZ ŞAMPİYONLUK
Samsun'un futbol şehri olduğunun altını çizen İsmail Uyanık, "Sezon başı 17 oyuncu transfer ettik. Yeni bir takımımız var. Şampiyonluk parolası yola çıktık. Samsun, futbol şehri olduğu için, oyuncularımızın üzerinde ligin ilk yarısında bir baskı oldu. Bu heyecan fırtınası ligin ilk yarısında bizi biraz salladı anc Ligin ikinci yarısında daha iyi performans sergilemek ve puan kaybı yaşamadan şampiyon olarak bitirmek istiyoruz." şeklinde konştu.

FIRSAT TRANSFERLERİ
Uyanık, devre arasındaki fırsat transferi yaptıklarını belirterek, "Sezon başı istediğimiz ama alamadığımız bazı arkadaşlarımız, eski kulüplerinin maddi sıkıntıları nedeniyle devre arasında bize geldi. 7 transfer yaptık. Bu transfer arasında gelecek vaat eden isimler var. Transferlerimizin hepsi tam profesyonel ve inşallah uzun yıllar beraber oluruz." diye konuştu. 

NORMAL BİR TAKIM DEĞİLİZ
Samsunspor'un normal bir takım olmadığının altını çizen İsmail Uyanık, "Samsunspor, 20 Ocak 1989'da futbol şehidi vermiş ve üç gol kralı çıkarmış bir kulüp. Armasında Ulu Önder Atatürk’ü taşayan bir takımdır. Normal bir camia değildir. Bundan sonra Samsunsporlular, alınları ak başları dik bir şekilde gezdireceğiz. Buradan herkese söz veriyorum" dedi.

FUTBOL CENNETİ YAPACAĞIZ
Altyapının önemine değinen Başkan Uyanık, "Geçmişte denk bütçeyi kendi altyapımızdan yetiştirdiğimiz öz evlatlarımızla yapıyorduk. Sonra birden bu üretim durdu. Ancak biz yeniden bu üretimi alt yapıya önem vererek, Samsunsporluların desteğiyle 10-15 saha yapmak istiyoruz. Bütün Samsun amatör takımlarının yararlanabileceği futbol cenneti yapacağız." diye konuştu. 

KENDİ MODELİMİZ OLACAK
Belçika'nın Genk takımı ile futbol alt yapı modeli için görüşmeler yaptıklarını belirten Uyanık, "Kendimize has bir altyapı modeli geliştireceğiz. Dünyayı titretecek bir ülke olacakken, yabancı oyuncu ithal eden ülke olduk. İmkan verilmeden dışardan hazır alma olayı, Türk futbolunun geldiği son nokta." şeklinde konuştu.

Haber: Tugay BAŞSAN

Yorumlar (0)