Samsunlulardan tedbir çağrısı: Kurallara uyalım


15.k görüntülenme

Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan esnaf ve vatandaşların birçoğu, hayatın normele dönebilmesi için salgın kurallarına uyulması çağrısı yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni koronavirüs kararlarını açıklamasının ardından Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına değerlendirmelerde bulunan esnaf ve vatandaşlar vaka sayılarının düşmesini umduklarını ve Samsun'un kademeli normalleşmeye dahil olan iller arasında olmasını istediklerini söyledi.

DİKKAT ETSİNLER Yılmaz ORHAL(Esnaf): Samsunlu vatandaşlardan ricam, biraz daha dikkat etsinler. Alınan tedbirlere riayet etmemiz gerekiyor. Diğer bölgelerle beraber bir an önce normalleşme sürecine dönmeliyiz. Esnaf olarak çok kötü durumdayız.

BİLİNÇLİ OLALIM Enes KOÇ(Esnaf): Vatandaşlarımızın bilinçli olması gerekiyor. İnşallah biraz daha sorunun farkına vararak dikkat ederler. Akıllı davranırsak, normalleşme sürecine daha hızlı ilerleriz. Esnaf olarak tek dileğimiz bu. Çalışanlarımızın maaşı çıksın diye dükkanı açıyoruz.

ÖNCE SAĞLIK Necmi ÇAKIROĞLU(Esnaf): Devlet sıkı yönetim almadığı için insanlar dışarda geziyor. Tek sorun bu. Ben bir esnafım ama önce sağlık diyorum. Tedbirlerin artırılıp bir an önce koronavirüsten kurtulmamız gerekiyor. Herkes elini taşın altına koymalı.

SUÇ BİZİMDİR Çetin ÇEPNİLER(Esnaf): Sadece vatandaşta değil esnafta da problem var. Biraz daha hijyene önem vermemiz gerekiyor. Ben bir esnaf olarak bu konuya özen gösteriyorum. En büyük suç biz vatandaş ve esnafındır. Bilinçli olmalıyız. Aksi bir durumda pandeminin önüne geçemeyiz.

BU ŞEKİLDE BİTMEZ Gülsüm KOCABAŞ: Samsun'da bu şekilde hastalık bitmez. Her gün yasak olsun, sesim çıkmaz. Artık çok bunaldık. Koronavirüsün bir an önce bitmesini istiyorum.

ALMIŞ BAŞINI GİDİYOR Erkan DURAN: Sokaklar almış başını gidiyor. Bu şekilde bize az da olsa para kazandırabilirlerdi. Durumumuz çok kötü. Bir an önce normalleşmemiz gerekiyor.

DEVAM ETMELİYDİ Yusuf YILMAZ: Samsun'da vaka sayıları çok fazla. Herkesin biraz daha dikkat etmesi gerekiyor. Mecidiye Caddesi tıklım tıklım. Cumartesi günü yapılan sokağa çıkma yasağının devam etmesi gerekiyordu.

0 Yorum:

ANASAYFAYA DÖN