Samsunlular vaka artışından endişeli! "Ek tedbirler getirilmeli"


15.k görüntülenme

Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşların birçoğu, cumartesi günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarının yeniden getirilmesi gerektiğini söyledi

ÇÖZÜM DEĞİL Emel YENER: Salgın döneminde işini kaybeden birçok insanı devlet desteğiyle evde tutabilirsiniz. Şu ana kadar yapılanların çözüm olduğunu düşünmüyorum. Göstermelik tedbirlerle bu iş olmaz.

TEDBİR ALINMALI Adem ÇAKIR: Vatandaşın durumu da zor ama evde durmaları gerekiyor. Tedbirler olumlu cevap vermiyorsa cumartesi günü yapılan sokağa çıkma yasağı geri gelmeli. Bir vatandaş olarak herkesin kendi tedbirini alması gerekiyor.

14 GÜN KAPANMA Ali İhsan ÜZER: Aile bireylerinin kendilerine dikkat etmesi gerekiyor. Bu tür olağanüstü durumlarda neler yapabiliriz diye kendisine sorması lazım. 14 gün tam kapanma gelmeli. Sadece cumartesi günü uygulanan yasaklarla bu işi çözeceğimizi zannetmiyorum.

CEZALAR YETERSİZ Özcan TİRYAKİ: Gerekli yaptırımlar uygulanırsa vatandaşın evde kalabileceğini düşünüyorum. Cezai faliyetlerin yeterli olmadığı kanaatindeyim. Cumartesi yasakları kesinlikle geri gelmeli.

SOKAKLAR DOLU Samet YAZGU: Ne yaparsanız yapın vatandaşları evde tutamazsınız. Bu tamamen alışkanlık haline gelmiş. Cumartesi günü cadde, sokak ve sahiller tıklım tıklım dolu. Yasaklar geri gelmeli.

YENİDEN GELMELİ Seyhan ÜZER: Cumartesi günü uygulanan yasakların yeniden gelmesi gerekiyor. Başka türlü bitecekmiş gibi görünmüyor. Herkes kendisinden sorumludur. Eğer işe yarayacak şekilde olacaksa ek tedbirler getirilmeli. Emre ÖNCEL

Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşların birçoğu, Türkiye'de nüfusa oranla en çok vaka sayısının bulunduğu il olan Samsun'da cumartesi günleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının yeniden getirilmesini ve tedbirlerin artırılması gerektiğini belirtti.

0 Yorum:

ANASAYFAYA DÖN