Vali Zülkif Dağlı kısıtlama öncesi Samsunlulara seslendi

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanacak sokağa çıkma yasağı öncesi  4 haftadır 'çok yüksek riskli' iller arasında yer alan Samsun'da bulunan vatandaşlara seslendi

Samsun 09.04.2021, 17:17 09.04.2021, 18:07
1323
Vali Zülkif Dağlı kısıtlama öncesi Samsunlulara seslendi

Vali Zülkif Dağlı kısıtlama öncesi Samsunlulara seslendi Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, sokağa çıkma kısıtlaması öncesi Samsunlulara seslendi

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanacak sokağa çıkma yasağı öncesi 4 haftadır 'çok yüksek riskli' iller arasında yer alan Samsun'da bulunan vatandaşlara seslenerek tedbir çağrısında bulundu. 

UZAK DURALIM

"Koronavirüs vaka sayılarında uzunca bir süredir devam eden artış ivmesi, tedbir ve kurallara uyma noktasında çok daha dikkatli olmamız gerektiğini ortaya koymaktadır" ifadelerini kullanan Vali Dağlı, "Bu bağlamda, akşam saat 21.00'de başlayacak olan ve Pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek olan sokağa çıkma kısıtlaması süresince zorunlu değilsek dışarı çıkmayalım, çıkmamız gerekiyorsa ihtiyaçlarımızı en kısa sürede gidererek evimize dönelim. Sağlanan muafiyetlerin suistimal edilmesi anlamına gelecek davranışlardan uzak duralım" dedi.

TAVİZSİZ DENETİM

Kısıtlamadan muaf olanların, muafiyet sebebinin zaman ve güzergah açısından uyumluluk gösterip göstermediğinin tavizsiz denetleneceğini ve ihlal halinde cezai yaptırımla karşılaşılabilineceğinin altını çizen Vali Dağlı sözlerini şu şekilde sürdürdü, "Tedbirlere ve kurallara harfiyen uyan vatandaşlarımıza anlayış, sabır ve fedakarlıkları için teşekkür ediyor, mübarek Ramazan ayında hep birlikte sosyal hareketliliği azaltarak, salgını kontrol altına alabilmeyi ve bayrama çok daha sağlıklı ve huzurlu girebilmeyi temenni ediyorum."

Yorumlar (0)