Usta'dan 'IMF' çıkışı! Borç borçla ödendi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'IMF borçlarını ödedik' açıklamasına tepki gösterdi

Samsun 14.03.2021, 14:30
438
Usta'dan 'IMF' çıkışı! Borç borçla ödendi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'IMF'e olan borçları ödedik' açıklamasını eleştirerek, "Peki borç nasıl ödendi? Yurt dışından yine borç alarak ödendi. Borcu borçla kapatıp, bununla gururlanmak ne kadar büyük acizliktir" dedi.

'BORÇ ALINARAK ÖDENDİ'
IMF borçlarının, borçlarla ödendiğini belirten Milletvekili Usta, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sürekli IMF borcunu ödedik diyor. Ak Parti 22 milyar dolar IMF borcu devraldı. Kendisi de IMF'den 13,1 milyar dolar borç aldı. Devlette devamlılık gereği, vadesi geldikçe borç ödendi ve 2013'de sıfırlandı. Peki borç nasıl ödendi? Yurt dışından yine borç alarak ödendi" ifadelerini kullandı.

'166 MİLYAR DOLARA ÇIKARDIN'
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, IMF açıklamalarını eleştiren Milletvekili Usta, "Sanki Ak Parti ülkeye döviz kazandırarak mı IMF borcunu ödedi? Erdoğan! 65 milyar dolar olarak devraldığın devletin dış borcunu 166 milyar dolara çıkardın, şimdi kalkmış IMF borcunu ödedim diye övünüyorsun. Borcu borçla kapatıp, bununla gururlanmak ne kadar büyük acizliktir" diye konuştu.

Yorumlar (0)