Usta'dan Gülsan çıkışı 'Büyükşehir esnaf üzerinden kar etmeye çalışıyor'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Büyükşehir Belediyesi'nin esnaf üzerinden kar etmeye çalıştığını söyledi.

Samsun 16.03.2021, 18:52 16.03.2021, 20:05
570
Usta'dan Gülsan çıkışı  'Büyükşehir esnaf üzerinden kar etmeye çalışıyor'

Usta'dan Gülsan çıkışı  'Büyükşehir esnaf üzerinden kar etmeye çalışıyor'  İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Gülsan Sanayi Sitesi'nin Toybelen'e taşınmasının başlı başına hata olduğunu ancak esnafın bir şekilde buna ikna edildiğini belirterek, “Büyükşehir Belediyesi esnaf üzerinden kar etmeye çalışıyor" dedi.  

'BÜYÜKŞEHİR RANT PEŞİNDE'
TBMM'de Gülsan Sanayi Sitesi'nin taşınmasının, Meclis Araştırma Komisyonu kurularak araştırılmasına ilişkin İYİ Parti Grubu olarak verdikleri önerge üzerinde konuşan Usta, "Taşınmak istenen yerde dükkan fiyatları maliyetinin iki katı. Küçük dükkan sahiplerinin buraya taşınabilmesi mümkün değil. Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı bir zulümle karşı karşıya insanlar. Burada tamamen rant peşinde koşan, vatandaşa, esnafa 'Kör müsünüz, görmüyorsunuz' diyen bir belediye başkanı var" diye konuştu. 

'BU HAKSIZLIKTIR'
Gülsan esnafına haksızlık yapıldığını ifade eden Usta sözlerine şunları ekledi, "100 metrekare dükkan için yaklaşık 400 bin lira para isteniyor. 
Konya'da sanayi sitesi şehir merkezine yakın daha iyi bir yere taşınırken ve burada dükkan fiyatları 180 bin lira olurken Samsun'da 400 bin lira olması anlaşılabilir değil. Başkan 'Siz almazsanız başkasına satarım' diyerek esnafı tehdit ediyor. Bu haksızlıktır. Böyle bir dönemde esnaf bu parayı nasıl ödeyecek? Taksit sayısının 120 aya çıkarılmasını talep ediyoruz."
 

Yorumlar (1)
osman can 8 ay önce
okadar biliyorsan zamanında iyi partiden aday olsaydındaa bizi mustafa demire teslim etmeseydin... sana çok kızgın bu samsun ..