Usta'dan ekonomi yorumu: Düzeltilebilecek aşamayı geçti

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Türkiye'nin ekonomik sorunlarının para politikalarıyla düzelebileceği aşamayı geçtiğini söyledi.

Samsun 23.03.2021, 14:50
216
Usta'dan ekonomi yorumu: Düzeltilebilecek aşamayı geçti

Usta'dan ekonomi yorumu: Düzeltilebilecek aşamayı geçti İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Türkiye'nin ekonomik sorunlarının para politikalarıyla düzelebileceği aşamayı geçtiğini söyledi.

 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Türkiye'nin ekonomik sorunlarının yapılaştığını belirterek, "Bu iş sadece para politikası ile olmaz, hükümetin alacağı kararlar ile olur. Hukuk sistemi ile, demokrasi ile, insan hakları ile, güvenilir ve istikrar oluşturmayla olur" dedi.

'SONUÇ ALMA İMKANINIZ YOK'
Türkiye'nin ekonomik sorunlarının para politikası ile aşılacak sorunlar olmadığını belirten Milletvekili Usta, "Türkiye'nin ekonomik sorunları yapılaştı. Bunlar para politikası ile aşılacak sorunlar değil. Biz hep şunu söyledik; Faiz arttırışı, bir ateş düşürücüdür. Tedaviye başlamazsanız, ateş düşürücü ile tedavi olmaz. Hastalık iyileşmez, hatta gecikirseniz bir doz daha ateş düşürücü vermek zorunda kalırsınız. Hukuk sistemi ile, demokrasi ile, insan hakları ile, güvenilir ve istikrar oluşturmayla olur. Mülkiyet hukukunun, sözleşme hukukunun kalmadığı bir ülkede, gece yarısı çıkan kararnamelerle, meclisin saf dışı bırakıldığı bir yönetim anlayışında sizin güveni tesis etme şansınız yok" ifadelerini kullandı.
'NASIL MÜDAHALE EDECEKLER ?'
Hükümetin ekonomiyi toparlama şansının kalmadığını belirten Milletvekili Usta, "128 milyar dolar bu ülke de eritildi fakat kur yine 8.50'yi buldu. Kuru belli bir süre tutabilirsiniz. 2-3 ay boyunca 6.85'te kuru tuttular, bir iş yapıyoruz zannettiler. Bu kadar emekler kolay heba edilmemeli. Bir macera uğruna, iş bilmez insanların aklına giderek Türkiye'nin bütün kurumları yıpratıldı. Bütün kurumları devre dışı bırakıldı. Ne kadar paranız olursa olsun, kaldı ki paranız yok zaten. Nasıl müdahale edecekler? Bu hükümetin bu işi toparlama şansı kalmamıştır" diye konuştu.

Yorumlar (0)