Türk Kızılayı Samsun'da harekete geçti! 10 bin adet dağıtılacak

Türk Kızılayı, Türkiye sıralamasında ilk sıraya yerleşmesi nedeniyle Samsun'daki vaka artışını azaltmak için harekete geçti

Samsun 23.03.2021, 22:43 23.03.2021, 22:58
2723
Türk Kızılayı Samsun'da harekete geçti! 10 bin adet dağıtılacak

Türk Kızılayı Samsun'da harekete geçti! 10 bin adet dağıtılacak Türk Kızılayı, Türkiye sıralamasında ilk sıraya yerleşmesi nedeniyle Samsun'daki vaka artışını azaltmak için harekete geçti

Türk Kızılayı Genel Merkezi, koronavirüse karşı 'Hedef Mavi' projesini hayata geçirerek, Türkiye'de  artışında en yüksek il olan Samsun'da vaka sayısını azaltmaya yönelik, 10 bin adet kit dağıtacak ve bilgilendirmelerde bulunacak. 

"FARKINDALIK YARATILACAK"

Proje hakkında bilgi veren Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Ahmet Ali Bulut, "Türk Kızılayı olarak Samsun'un ne yazık ki en yüksek vakaya sahip olan il olması dolayısıyla haritayı maviye çevirmek amacıyla harekete geçiyoruz. Bir ay boyunca kentin yoğun olan bölgelerinde, gönüllülerimizle birlikte farkındalık yaratarak vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz" dedi. 

10 BİN KİT DAĞITILACAK

Hedeflerinin koronavirüs renk haritasında Samsun'u maviye çevirmek olduğunu kaydeden Başkan Bulut, "Genel merkezimiz tarafından gönderilecek 10 bin adet kiti vatandaşımıza dağıtarak, bilgilendirmek istiyoruz. AVM'ler, Mecidiye ve İstiklal caddelerinde, polis kontrol noktalarında bir ay boyunca ulaşabildiğimiz kadar vatadaşa ulaşmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Merve İLHAN, Emre ÖNCEL

Yorumlar (0)