Tekkeköylü vatandaşlar tepkili! 'Milleti kandırdılar'

Samsun'da Tekkeköylü vatandaşlar 2020 yılında hizmete gireceği sözü verilen ancak hala inşaat aşamasında olan devlet hastanesiyle ilgili " Hastane sözü verileli üç yıl oldu. Milleti kandırdılar" diyerek tepkilerini dile getirdi 

Samsun 06.04.2021, 22:04 06.04.2021, 23:48
802

Tekkeköylü vatandaşlar tepkili! 'Milleti kandırdılar' Samsun'da Tekkeköylü vatandaşlar 2020 yılında hizmete gireceği sözü verilen ancak hala inşaat aşamasında olan devlet hastanesiyle ilgili " Hastane sözü verileli üç yıl oldu. Milleti kandırdılar" diyerek tepkilerini dile getirdi 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 600 günde tamamlanma sözü vererek temelini attığı 250 Yataklı Tekkeköy Devlet Hastanesi'nin yapılmaması vatandaşın tepkisine neden oldu.  3 Mart 2019 tarihinde bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından temeli atılan ve yaklaşık bin gün  geçmesine rağmen, hastane inşaatı bitmedi. 

TAM 3 YIL GEÇTİ 

Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşların birçoğu hastane sözü verilmesinin ücerinden tam 3 yıl geçtiğini belirterek, gecikmeden memnun olmadıklarını belirtti. 

10 SENEDE DE BİTMEZ

Metin ŞAHİN: Tekkeköy Devlet Hastanesi 10 senede geçse bitmesi çok zor. Baştan vaat ederler sonra devam ederler. Ne olacak böyle bilmiyorum? Hastaneye çok ihtiyacımız var. 

HASTAMIZ ÖLEBİLİR

Fahrettin KUL: Tekkeköy Devlet Hastanesi'nin temelinde bir sıkıntı olduğu söyleniyor. Ama iç yüzünü bilmiyorum. Tekkeköy Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi arası 16 kilometre. Bu yolu gidene kadar hastamız ölebilir. 

3 SENE OLDU YAPILAMADI

Nafi GÖZCÜ: Hastane sözü verileli 3 sene oldu. Milleti kandırdılar. Devlet hastanesi yapılacaktı ama hiçbir şey yapmadılar. Daha yeni başladılar. 3 senesi doldu hala hastane yapılmadı. Bir yaptılar bir yapmadılar. Sonra vazgeçtiler.

ESNAF OLARAK UMUTSUZUM

Ali ERDOĞAN: Tekkeköy Devlet Hastanesi'nin 2023 seçimlerine gelmeden ancak iskeleti biter. Esnaf olarak umutsuzum. Sorduğumuzda 'bitecek' diyorlar.  Bu halk Samsun'a gitmekten gına gelmiştir. Çok büyük bir velinimet. İnşallah bunu değerlendirirler.

YAPILDIĞI YERE KARŞIYIM

Necmi BİÇER: Hastane bir seçim yatırımı olabilir. Çünkü Azotun ağızına hastane yapılıyor. Yapıldığı yere karşıyım. Devletin birçok boş yeri var Tekkeköy Devlet hastanesi oralara yapılabilirdi. 

SÖZ VERİLDİYSE YAPILIR

Ahmet ÖLÜGEN: Temelinde sıkıntı olduğu için devam ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan söz verdiyse yapılır. Tekkeköy Devlet Hastanesi yapılınca bizim için kolaylık olacak. Tekkeköy'deki hastalar Samsun'a gidene kadar burada muayene olacaklar. 250 yataklı hastane küçük bir hastane değil.

ÜMİDİMİZ BİR AN ÖNCE OLMASI 

Orhan KULOĞLU: Olacağını ümit ediyorum ve olacak Tekkeköy'e bu hastane yapılacak. Zaten temel çalışmaları devam ediyor. Bazı istemeyenler ‘olmayacak' diyor. Ama bazen bu süre tutmayabilir. İlçemiz içinde çok güzel olacak, şehirleşme hızlanacak ve köydeki hastalar Samsun'a gitmek zorunda kalmayacak.

YAPILMASI İYİ OLUR

Mustafa AYDIN: Temelinde su çıkmış ama çalışmalar devam ediyor. Köyler için yapılması iyi olur. Köyden gelen bir Samsun’a gitmek zorunda kalıyor. En azından mesafe kısa olduğu için hemen muayene olacak.

TEMELİNDE SORUN ÇIKTI

Osman ÖZDEMİR: Temelinde sorun çıktı. Projesi değişti, kazıkları çakıldı ve çalışmaları devam ediyor.  Fakülteye gitmeye gerek kalmadan Tekkeköy devlet hastanesine gelinebilir.

Emre ÖNCEL
 

Yorumlar (0)