Tavuk zammına isyan! Samsunlular denetim istiyor

Samsun'da vatandaşların birçoğu, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte fırsatçıların beyaz ete yaptığı zamma tepki göstererek, fiyat denetimlerinin daha sık yapılması gerektiğini söyledi.

Samsun 15.04.2021, 23:31
295

Tavuk zammına isyan! Samsunlular denetim istiyor Samsun'da vatandaşların birçoğu, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte fırsatçıların beyaz ete yaptığı zamma tepki göstererek, fiyat denetimlerinin daha sık yapılması gerektiğini söyledi.

 

Samsun'da Ramazan ayının başlamasıyla, fırsatçıların tavuk fiyatlarına zam yapmasına karşı tepkilerini Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına gösteren vatandaşların birçoğu, fiyat denetimlerinin sıklaştırılması gerektiğini ve devletin fiyat artışına karşı önlem alması gerektiğini belirtti.


MÜSLÜMANIZ DİYORUZ AMA...
Rafet AKBULUT: Ramazan Bayramı'ndaki fırsatçılık sadece tavukta olmadı. Hem müslümanız diyoruz, hem de hayır işleneceği zamanlarda para kazanmanın derdine düşüyoruz. Bu da bizim samimiyetimizi gösterir.

ÖZELLİKLE ARTIRIYORLAR
İsmail KORKMAZ: Etiket fiyatları devamlı değişiyor. 72 yaşındayım, bu zamana kadar indirim olduğunu göremedim. Ramazan Bayramı'nda özellikle fiyatı artırıyorlar. Sadece mübarek ayda değil, diğer zamanlarda da fiyatlar artıyor. Denetim mekanizmasının bu durumu halletmesi gerekiyor.

HER RAMAZANDA ARTIYOR
Abdurrahman TOPRAK: Her Ramazan ayında fiyatlar artıyor. Sektörde yapılan değişimler vatandaşa yansıyor. Tavuk sektörü çok kötü bir durumda. Böyle durumların yaşanmaması gerekiyor. Zor bir dönemden geçiyoruz. Daha iyi denetim yapılması gerektiğini düşünüyorum.

ÇARESİZ BIRAKIYORLAR
Hidayet İLERİ: Hayat şartları çok zor. Etrafınıza baktığınızda bunu görebiliyorsunuz. Her Ramazan ayında bu durum yaşanıyor. Özellikle bu ayı bekliyorlar. Zaten vatandaş almak zorunda olduğu için fiyatta artış yapıp çaresiz bırakıyorlar. 

DENETİM YAPILMALI
Ahmet BAYBURT: Burası Türkiye Cumhuriyeti. Fiyatın her yerde sabit olması gerekiyor. Buna bir standart konsun artık. Devletin konuyla alakalı denetim yapması lazım. Önemli olan fiyatların devlet himayesinde olmasıdır.

ARTIŞI DURDURAMIYORUZ
Süleyman TANÇLI: Fiyat artışlarını durduramıyoruz. Ekonomimiz iyi olsaydı bu durumu yaşamazdık ve önüne geçerdik. Denetimlerin bu konuda artırılması gerekiyor. Denetim yapmadığımız sürece bu şekilde fırsatçılar karşımıza çıkabiliyor. Fiyat artışı insanları zor duruma sokuyor.

Emre ÖNCEL- Muhammet KAYMAK

Yorumlar (0)