Samsunlulardan Mustafa Demir'e: Keşke o hatayı sen de yapsaydın

Samsun'da vatandaşların birçoğu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in, "Suya yapılan yüzde 15'lik indirim popülist ve hatalı bir karardı" söyleminin yanlış olduğunu söyledi.

Samsun 13.04.2021, 21:56 14.04.2021, 09:35
496

Samsunlu vatandaşlar son sözü söyledi! 'O karar hatalı değil' Samsun'da vatandaşların birçoğu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in, "Suya yapılan yüzde 15'lik indirim popülist ve hatalı bir karardı" söyleminin yanlış olduğunu söyledi.

 
 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in eski Başkan Zihni Şahin'in yapmış olduğu yüzde 15'lik su indiriminin popülist ve hatalı olduğunu söylemesi üzerine Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşların birçoğu, geçmiş dönemde yapılan indirimin hatalı olmadığını, halka yardımcı olduğunu söyledi.

FATURA YÜKSEK GELİYOR
İsmail SEKMAN: Kendisi indirimin hata olduğunu söylüyor. Başkan Demir'den de böyle bir hata yapmasını bekliyoruz. Bu şekilde indirimden faydalanmış oluruz. Su faturası çok yüksek geliyor, öderken zorluk çekiyorum.

VATANDAŞ SIKINTI ÇEKİYOR
Hikmet ARSLAN: Pandemi süreci boyunca esnaflarımız ve vatandaşlarımız sıkıntı çekiyor. Bu süreçte yetkili kişilerin daha hassas olması iyi olur. Sıkıntılı bir süreç, problem çok, herşey inşallah iyi olur. 

SÜREKLİ ZAM YAPIYOR
Turgay KUTBAY: Geldiği ilk günden beri zam yapıyor. İktidar partisi olduğu için yapıyor. Kimse de bir şey diyemiyor. Suya yapılan indirim hata değildir. Zaten yapılan zamlar ile beraber indirimin bir anlamı kalmıyor. 

GEREKEN CEVABI ALIR
Aydın KÖSE: Halk zaten şu anda indirim bekliyor, zam değil. Yapılan indirim bir hata değil. indirimin iptal edilmesi vatandaşa yapılan büyük bir hatadır. Vatandaşı böyle bezdirirse seçimlerde gereken cevabı alır. Vatandaşın cebinde zaten para yok. Olanına da göz dikiyorlar. 

YANLIŞ KİŞİYİ SEÇTİK
Halil İbrahim YILMAZ: Ben, AK Partiliyim ama Mustafa Demir'e önümüzdeki seçimlerde bir daha oy vermeyeceğim. Yanlış kişiyi seçtik. Bu başkanlık aslında Zihni Şahin'in hakkıydı. Zor bir süreçten geçiyoruz. Böyle bir süreçte zam yapmak çok hatalı bir hareket. Zaten vatandaşta da para yok. Zam değil indirim yapması gerekli.

İNDİRİM HATA DEĞİL
Ercan ORHAN: Halk zaten zor durumda. Pandemiden dolayı bu durum bizi daha çok etkiliyor. Vatandaş ile oynuyorlar. Zam yapması yanlış, indirim yapılması hata değildir. Çok fazla zam yapılması hatadır. Faturalarımızı öderken artık zorluk çekiyoruz, her ay daha da fazla fatura ödüyoruz. Buna bir çözüm gelmesi gerekli.

Emre ÖNCEL

Yorumlar (0)