Samsunlulara çağrı var! Koronavüse karşı en büyük silah...

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü "Aşını ol, önlemini al, maskeni çıkarma" sloganıyla tüm vatandaşları aşı olmaya davet etti.

Samsun 17.04.2021, 11:11 17.04.2021, 11:19
250
Samsunlulara çağrı var! Koronavüse karşı en büyük silah...

Samsunlulara çağrı var! Koronavüse karşı en büyük silah... Samsun İl Sağlık Müdürlüğü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla  "Aşını ol, önlemini al, maskeni çıkarma" sloganıyla tüm vatandaşları aşı olmaya davet etti.

GECE YARISINA KADAR SÜRÜYOR 
Müdürlükten yapılan paylaşımda, "Kovid-19 aşı uygulaması tüm hastanelerimizdeki aşı noktalarımızda gece saatlerine kadar devam edecektir. Aşı  sırası gelen vatandaşlarımız,  182, veya MHRS üzerinden randevularını oluşturarak aşılarını iftardan sonra yaptırabilirler." ifadeleri kullanıldı. 

İFTAR SONRASI DA SÜRÜYOR 
Samsun Sağlık Müdürlüğü, kentteki tüm hastanelerde ramazan ayında iftar sonrasında yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılama işlemlerini sürdürüyor. Ramazan ayında orucunun bozulacağı endişesi taşıyan vatandaşlar, aşı olmayı iftar sonrasına bırakıyor. İftardan sonra koronavirüse karşı aşılama çalışmasında 2 günde bin 900 kişi aşılandı.

EN BÜYÜK SİLAH AŞI 
İl Sağlık Müdürü Muhammed Ali Oruç,  aşı sırası gelip randevusunu iftar saatinden sonrasına alan vatandaşların aşılarını yaptırabildiğini ve  Kovid-19'a karşı aşılamanın önemli bir koruma kalkanı oluşturduğunu belirterek, "Kovid-19'u yenmek için elimizdeki en büyük silah aşı" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)