Samsunlular dikkat! Zam geldi: 'Bu kararı bekliyorduk'

Samsun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Yardımcısı Yusuf Saim Erkan, uzun bir aradan sonra taksimetrelere zam geldiğini belirtti

Samsun 08.04.2021, 21:52 08.04.2021, 23:44
3973
Samsunlular dikkat! Zam geldi: 'Bu kararı bekliyorduk'

Samsunlular dikkat! Zam geldi: 'Bu kararı bekliyorduk' Samsun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Yardımcısı Yusuf Saim Erkan, uzun bir aradan sonra taksimetrelere zam geldiğini belirtti

Samsun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Yardımcısı Yusuf Saim Erkan, alınan karar gereği taksimetrelere zam geldiğini bildirdi. Erkan, gelen zamla birlikte esnafın rahat nefes alacağını söyledi.

TAKSİMETRE AÇILIŞI 12 TL 

Samsun'da taksimetre ücretlerine zam yapılmasının ardından, taksiciler, taksimetrelerin güncellenmeye başladı.  Taksimetre açılışı 10 liradan 12 liraya, kilometre başına alınan ücret 4 TL'den 4.50 TL'ye, bekleme süresi ise 50 kuruştan 58 kuruşa yükseldi.

KORSAN TAKSİLERE GÜVENMEYİN

Samsun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Yardımcısı Yusuf Saim Erkan, uzun zamandır taksimetrelere zam gelmediğini ve gelen zammın dengeli olduğunu belirterek, korsan taksiler ile ilgili sıkıntı yaşadıklarını vastandaşların korsan taksiyi tercih etmemelerini, taksiye bindiklerinde ise taksi metreleyi açtırmalarını belirtti. Erkan ayrıca esnaf için can suyu gibi olduğunu rahat nefes alacağını söyledi. 

CAN SUYU OLACAK

Samsun Taksiciler Derneği Kurucu Başkan Vekili Utku Karaduman, esnaf olarak zor bir dönemden geçtiklerini belirterek, "Aslında zam çok da fazla değil. Taksiye binen vatandaşlar şaşırıyor. Bu durumdan taksici esnafımız faydalanmış olacak. Esnafa hem can suyu niteliğinde bir zam. Taksicilerimiz pandemi dönemini eskiye göre biraz daha atlatmış durumda. İnsanlar koronavirüsten dolayı taksileri tercih edebiliyorlar. Vatandaşlarımız nereye giderlerse gitsin taksimetreyi kullansınlar'' ifadelerini kullandı.

BİZDE BUNU BEKLİYORDUK

Taksici esnafı  Übeyit Öztürk "Bizde bunu bekliyorduk. Genelde vatandaşlarımız hep şehir içini kullanıyorlar. Şehir içinde en fazla 3-4 kilometre gidiyor. Buda fazla bir ücret çıkmıyor. Bu zammın vatandaşı çok etkilyeceğini zannetmiyor. Bizim cebimize çok fazla bir katkısı yok.  Beklentilerimiz karşılanmadı  ama odamız ve başkanlarımız böyle bir karara vardı.  Bize de saygı duymak düşer. 

Emre ÖNCEL

Yorumlar (0)