Samsunlular dikkat! Bugün başlıyor

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine gönderilen yeni genelgeye göre Samsun’da 5 bin personelin katılımıyla tematik genel denetim yapılacak.

Samsun 19.03.2021, 09:53 19.03.2021, 10:42
9495
Samsunlular dikkat! Bugün başlıyor

Samsunlular dikkat! Bugün başlıyor İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine gönderilen yeni genelgeye göre Samsun’da 5 bin personelin katılımıyla tematik genel denetim yapılacak.

Türkiye’de nüfusa oranla korona virüsü (Kovid-19) vaka sayısında birinci sırada yer alan Samsun’da 5 bin personelin katılımıyla tematik genel denetim yapılacak.

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 6-12 Mart tarihleri arasındaki haritada 100 binde 458,53 vaka sayısıyla Türkiye'de ilk sırada yer alan Samsun'da denetimler sıklaştırılacak. Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, 19-25 Mart tarihleri arasında korona virüsü kontrol almak ve yayılım hızını düşürmek için genel tematik denetim yapılacağını ifade ederek, “İçişleri Bakanlığımızın haftalık tematik denetimler konulu genelgesi doğrultusunda, bugünden itibaren ilimizde 5 bin denetim personelinin katılımıyla bir haftalık konu bazlı tematik genel denetim gerçekleştirilecek olup, günlere göre denetlenecek alanlar şu şekilde olacaktır. Korona virüsü haritasında kırmızı kategoride çok yüksek riskli şehirler arasında bulunan ilimizin görünümünü maviye döndürmek, ancak kurallara tavizsiz riayet etmemizle mümkün olacaktır. Lütfen, bu süreçte temizlik, maske ve mesafe kurallarına uymanın yanı sıra eş-dost, akraba, hasta ve taziye gibi ziyaretlerini de bir süre daha erteleyelim, zorunlu olmadıkça evimizden dışarıya çıkmayalım” dedi.

Haftalık tematik denetimler kapsamında yeme içme yerleri, düğün ve nikah salonları, toplu ulaşım araçları, cadde, sokak, sahil, meydan, AVM’ler, oteller, okulları, berberler, şans oyunları bayileri, OSB’ler, spor tesisleri ve dernek lokali gibi umuma açık yerlerde denetim yapılacak.

Yorumlar (2)
Recep Kökten 7 ay önce
Sık sık denetlenmesi yerinde karar ulur
NİLGÜN 7 ay önce
Okulları denetlemek yerine kapatmak daha doğru bir karar olmazmi çoğu çocuk toplu taşıma kullanarak okula gitmek zorunda bir tanesi bile virüs alsa bütün okul risk altinda demektir bu güne kadar kapalı olan okullar bu kadar hızlı bir şekilde yayılan virüs varken okulların açılması yüz yüze sınav yapılması resmen insan katliamı göz göre göre ölüme hastalığa davetiye çıkarmak bu okullarin acilmasındaki ısrarı gerçekten anlamıyorum