Samsunlu miniklerden farkındalık projesi 

Samsun'un Canik İlçesi 100.yıl İlkokulu'ndaki anasınıfı öğrencileri atıkların dönüşümü konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla bir proje gerçekleştirdi.

Samsun 08.04.2021, 15:00
3771
Samsunlu miniklerden farkındalık projesi 

Samsunlu miniklerden farkındalık projesi  Samsun'un Canik İlçesi 100.yıl İlkokulu'ndaki anasınıfı öğrencileri atıkların dönüşümü konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla bir proje gerçekleştirdi.


Samsun'un Canik İlçesi'ndeki 100. Yıl İlkokulu'nda öğretmenleri Hatice Kaya Uzun koordinatörlüğünde Anasınıfı B şubesi öğrencileri, 7 Bölge 7 Yeşil-Eko Okul E Twinning Projesi kapsamında "Kafanda Dönüştür Dünyanı Değiştir" sloganı ile yola çıkarak, daha yaşanabilir bir dünya için atıkların dönüşümü konusunda farkındalık oluşturmak, doğal çevreyi koruma konusunda halkı bilinçlendirmek, sürdürülebilir çevre yönetimi konusunda yerel yönetimlere katlı sağlamak için bir projeye imza attı.

İŞBİRLİKLİ ÇALIŞMA
Ayrıca, projede yer alan öğrencilerin çağın gerektirdiği web2.0 araçlarını aktif kullanabilmesi, işbirlikli çalışabilmesi, takım ruhunun sürece katkısını gözlemleyebilmesi gibi kazanımlar beklenen sonuçlar arasında yer aldı. 


 

Yorumlar (0)