banner1589

banner1567

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Samsunlu hayvanseverden örnek davranış

Samsun'da kendini can dostlara adayan İsmail Barutçu her gün Anıt Park'taki sokak hayvanlarını kendi elleriyle besliyor.

Samsun 04.03.2021, 23:30
579
Samsunlu hayvanseverden örnek davranış

 Samsunlu hayvanseverden örnek davranış Samsun'da kendini can dostlara adayan İsmail Barutçu her gün Anıt Park'taki sokak hayvanlarını kendi elleriyle besliyor.

 

 
Samsun'un İlkadım İlçesi'nde yaşayan ve küçük yaşlardan itibaren sokak haycanlarına büyük bir sevgi duyan İsmail Barutçu, her gün can dostların bakımı yaparken bir yandan da besliyor.  

BİR GÜN SUSUZ BIRAKMADIM
İlkadım İlçesi'nde yaşayan ve 9 yaşındayken kedisinin acımasızca yakıldığını bu yüzden büyük bir üzüntü duyduğunu belirten İsmail Barutçu, hayvanlara olan sevgisinin arttığını söyledi. Uzun yıllardır sokak hayvanlarına mama ve su verdiğini dile getiren Barutçu,"Bir gün de olsa sussuz bırakmak içimden gelmiyor. Parkın çeşitli bölgelerinde su kapları var. Su istediklerinde buraya gelip ihtiyaçlarını giderebiliyorlar" dedi. 

HERKES İLGİLENMELİ
Can dostların unutulmaması gerektiğini belirten Barutçu, "Anıt Park'ın çevresinde 35'e yakın sokak hayvanı var. Acıktıklarında öğleden sonra yanıma geliyorlar. Hal böyleyken ben de kasaba gidip tavuk alıyorum ve yediriyorum.  Allah rızası için onlara bakıyorum. Hepsinin bir ismi var, birinin adı Baron. Ankara'dan dönerken Çakallı Mahallesi üzerinde Baron'a maalesef TIR çarptı. Ben de onu alıp veterinere götürdüm. Tedavi ettirdim ve düzeldi. Ben kendimi buna adadım. Herkes de onlarla ilgilenmeli. Bizim desteğpimize ihtiyaçları var" diye konuştu.

Emre ÖNCEL

Yorumlar (0)