Samsunlu Hasan Basri Kurt’a yeni görev

AK Parti’den 25. ve 26.Dönem Samsun Milletvekilliği yapmış isimlerden Hasan Basri Kurt, Kredi Garanti Fonu yönetimine girdi.

Samsun 16.04.2021, 10:26
3277
Samsunlu Hasan Basri Kurt’a yeni görev

Samsunlu Hasan Basri Kurt’a yeni görev AK Parti’den 25. ve 26.Dönem Samsun Milletvekilliği yapmış isimlerden Hasan Basri Kurt, Kredi Garanti Fonu yönetimine girdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski bürokratlarından, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini yürütürken KOSGEB Başkanlığı’na atanan Hasan Basri Kurt, buradaki görevinin ardından Kredi Garanti Fonu’na Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı oldu.

HASAN BASRİ KURT KİMDİR?

AK Parti 22. Dönem Milletvekili olan Mehmet Kurt'un oğludur. Anne adı Naciye'dir. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinden 1996 yılında mezun oldu. Siyaset bilimci olan Kurt, uluslararası ilişkiler alanında lisans ve yüksek lisans derecesine sahip. Halâ Marmara Üniversitesi Siyaset ve Sosyal Bilimler bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir. 2003 yılından itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesinde farklı kademelerde yönetici olarak görev yaptı. Aynı dönemde AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Kurucu yönetiminde yer alarak, Üniversiteler Başkanlığı ve İstanbul İl Teşkilat Başkanlığı görevlerinde bulundu. 25. Dönemde Samsun Milletvekili seçildi. Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve Dışişleri Komisyonu Üyesidir. 

Yorumlar (0)