Samsun'da siyasilerden Montrö tepkisi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden emekli 103 amiralin, 'Montrö Boğazlar Sözleşmesi'yle ilgili yayımladıkları bildiriye AK Parti Samsun milletvekilleri ve belediye başkanları tepki gösterdi

Samsun 04.04.2021, 17:28 04.04.2021, 17:40
455
Samsun'da siyasilerden Montrö tepkisi

Samsun'da siyasilerden Montrö tepkisi Türk Silahlı Kuvvetleri'nden emekli 103 amiralin, 'Montrö Boğazlar Sözleşmesi'yle ilgili yayımladıkları bildiriye AK Parti Samsun milletvekilleri ve belediye başkanları tepki gösterdi

Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli 103 amiralin, 'Montrö Boğazlar Sözleşmesi'yle ilgili yayımladıkları bildiriye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan başta olmak üzere, AK Parti Samsun milletvekilleri ve belediye başkanları tepki gösterdi.

ANLAMI YOKTUR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem KARAASLAN: Ülkemize ve egemenliğimize yönelik sayısız tehdit karşısında sustular; Türkiye hedeflerine yönelik kararlı adımlar attıkça konuştular, yazdılar, imzaladılar. Konuşmaları gereken yerde susup, susmaları gereken yerde konuşanlar bilmelidir ki; Vesayetin değil demokrasinin hakim olduğu, cuntacıların değil milletin sözünün geçtiği Türkiye’de, haddi aşan ifadelerle yazılmış bir bildirinin hiçbir anlamı yoktur.Hala cunta ve vesayet özlemi olanlar, milli iradenin ve sivil siyasetin üzerinde baskı kurmaya çalışanlar karşılığını bizatihi milletten ve temsilcilerinden alır.

CEVABI VERMİŞTİR

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet DEMİRCAN: Bazılarınızın içine sinmese de şu çok iyi bilinmeli ki; bu millet vatanı da, demokrasiyi de, milli iradeyi de bedelini ödeyerek korumuştur ve koruyacaktır. O özlediğiniz eski Türkiye geride kalmıştır. 15 Temmuz'da milletimiz gerekli cevabı vermiştir, yine verir. Unutulmasın.

HADDİNİ BİLMELİ

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan KIRCALI: 15 Temmuz hain darbe girişiminde milletimizin meydanlarda verdiği güçlü cevap ile Türkiye’de milli iradeye ayar verme devri bir daha açılmamak üzere kapanmıştır. Bu vesayetçi alışkanlıklardan kurtulamayanlar bunu iyice içselleştirmeli ve herkes haddini bilmelidir. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı da, hükümeti de ordusu da görevinin başındadır. Hak ve menfaatlerimizin korumak için çalışmaktadır.

DAİMA HAZIR

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan TOGAR: 15 Temmuz'da olduğu gibi milletimiz hainlere haddini bildirmeye daima hazır. Silahlı kuvvetlerimizin utanç kaynağı 103  emekli amiral 15 Temmuz’u unutmuşsa hatırlatmak boynumuzun borcudur. Emekli 103 amiralin hazırladığı sözde bildiriye cevabımız çok net hodri meydan

HODRİ MEYDAN

Terme Belediye Başkanı Ali KILIÇ: Millet iradesini hiçe sayanlara haddinizi bilin diyoruz. Bu ülkeye diz çöktürme hevesinde olanlara hodri meydan! Emekli 103 Amiralin hazırladığı bildiriye cevabımız net. Biz burdayız.


 

Yorumlar (0)