Samsun’da Ramazan pidesi fiyatları belli oldu

Samsun'da Ramazan pidesi belli oldu. Geçen sene 400 gramı 4 TL’den satılan sade pideye ‘gizli zam’ yapılarak, 360 gram sade pidenin fiyatı 4 TL oldu.

Samsun 08.04.2021, 18:16 08.04.2021, 23:44
2079
Samsun’da Ramazan pidesi fiyatları belli oldu

Samsun’da Ramazan pidesi fiyatları belli oldu Samsun'da Ramazan pidesi belli oldu. Geçen sene 400 gramı 4 TL’den satılan sade pideye ‘gizli zam’ yapılarak, 360 gram sade pidenin fiyatı 4 TL oldu. 

Günlerdir beklenen Ramazan pidesi fiyatları Samsun’da da belli oldu. Geçen sene 400 gram sade Ramazan pidesi 4 TL’den satılırken, yeni tarife ile birlikte 360 gram sade pidenin fiyatı yine 4 TL oldu. Ayrıca geçen sene 5 TL’den satılan 400 gram yumurtalı pidenin fiyatı da 5 TL’de kalırken, ağırlığı 40 gram azaldı. Ramazan pidesi fiyat tarifesini Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüb Güler, açıkladı.

GRAMAJ İLE OYNADIK

Oda başkanları ile yaptığı istişare toplantısının ardından pide tarifeleri hakkında açıklamalarda bulunan Hacı Eyüb Güler, “Geçen sene sade pidenin fiyatı 4 TL idi. Fiyat yine 4 TL olarak kaldı sadece gramaj ile oynadık. 360 gram sade pide 4 TL, 360 gram yumurtalı pide de 5 TL oldu. Maliyetler çok arttı. Pidelik unun çuvalı 175 TL’ye kadar çıktı. Maliyet geçen seneye oranla bayağı arttı. Daha önceden unun çuvalı 85 TL’ydi. Biraz gramajdan alarak yine geçen seneki gibi 4 TL’den halkımıza sunduk. Gramaj biraz eksik ama hangi fırına giderseniz gidin, pideyi alıp da tarttığınızda mutlaka bir 10-15 gram fazla gelecektir. Kanuni olarak bir fiyat belirlemek mecburiyetindeyiz. Uzun araştırmalar sonucunda bu fiyatı uygun gördük” dedi.

Samsun merkez ve tüm ilçelerde sade pide 360 gr 4 TL, yumurtalı pide 360 gr ise 5 TL’den satılacak.

Yorumlar (3)
hasan 7 ay önce
az bile bu fiyat bu kafaya 10 düz yapacaksın hesaplamasıda kolay olur...
Mert 7 ay önce
RAMAZAN BU MİLLETE CAİZ Mİ DİR?
Bu ülkede hacı, hoca, Ben Allah’ı inanıyorum dindarım diyen, yani ülkenin çoğu ahlaken çökmüş, utanma duygusunu yitirmiş, yanlışı yanlış, doğruyu doğru demeden siyasi partilerin partizanlığını yaparak öyle bir yol tutmuşlar ki.
Markette fiyatlara zam yağıyor zam.
Pazarda her şey ateş pahası.
Vatandaş aç, vatandaş işsiz.
Ramazan da oruc tutsanız ne yazar?
Hırsızları sesini çıkarmayan.
Beytü’l-Male el uzatanların bekçiliğini yapan.
Kul hakkı yiyenlerin elini kırmayan.
Haramzadelere kötü emellerini engel olmayan.
Fakirin fukarın Yetimin yoksulunun hakkını korumayan.
Kul hakkı yiyenlerin sofrasında kendiside bulunan.
Ramazan orucu tutsan, Teravih namazı kılsan sana hiç bir fayda getirmez.
Ancak kulluk borcunu ödemiş olursun, Fakat sana zerre kadar sevabı dokunmaz.
Zafer kapan 7 ay önce
Hırsız bunlar yav