Samsun'da balık tezgahlarına efsane geri döndü

Fırtınanın ardından Karadeniz'e açılan balıkçılar, ağlarına takılan sürpriz balıkları görünce balık tezgahlarını süsledi.

Samsun 13.03.2021, 19:12 20.03.2021, 17:57
33966
Samsun'da balık tezgahlarına efsane geri döndü

Samsun'da balık tezgahlarına efsane geri döndü Fırtınanın ardından Karadeniz'e açılan balıkçılar, ağlarına takılan sürpriz balıkları görünce balık tezgahlarını süsledi.

Pazar günkü sokağa çıkma kısıtlaması öncesi balıkçılarda tezgahlara giren palamut görenleri şaşırttı. Balık satıcıları, efsanenin geri döndüğünü belirtti. 2 ay aradan sonra tekrar tezgahlarda yerini alan palamut balığı, vatandaşların en çok satın aldığı balıkların başında geldi.

"Son elveda dedik ama baktık efsane geri geldi"
Saathane Meydanı'nda balık satıcısı Kurtça Aydın, "Şu anda balık piyasası çok iyi durumda. Vatandaş yarın sokağa çıkma yasağı olduğundan dolayı bugün bol bol alışveriş yapıyor. Hamsi, palamut, mezgit, barbun satıyoruz. Şu anda genellikle mezgit, istavrit, barbun, hamsi alınıyor. 1 ay sonra bu balıkları bulamayız. Şu anda fiyatlar ucuz. Mezgit 20 TL, istavrit 20 ile 25 TL, barbun 15 ile 20 TL, hamsi 20 TL, palamutların tanesi 20 TL'den satılıyor. Palamut 2 aydan beri yoktu. Efsane geri döndü. Palamut geziyor, Karadeniz'de bir bakıyorsun ağa takılıyor. Hem güzel hem büyük. Bunlar göç balığı. 2 ay önce palamuda elveda demiştik. Son elveda dedik ama baktık efsane geri geldi. Hamsiye yok deriz. Bir bakmışız yarın hamsi patlar. Palamudu gören millet şaşırıyor ama yine alan alıyor. 3 tane, 5 tane, 10 tane dolabına koyuyor. Yazın vatandaşa bu balık lazım. En çok şuan palamut ve mezgit sattım" dedi.

Vatandaşlar ise palamudun tekrar tezgahlara dönmesinden dolayı mutlu olduklarını, birden fazla alarak stok yaptıklarını ifade etti.

Yorumlar (4)
Sakıp 7 ay önce
Orkinos yavrusu dondurulmuş tombiği palamut diye satıyorlar sizde haber yapıyorsunuz
ellibeş 7 ay önce
Buzhanede tutmuş olmayasınız
Kerim Canikli 7 ay önce
Ensonhaber, sizin gazete olarak yapmanız gereken haber, Saathane balıkçısı vatandaşı aldatıyor, kazıklıyor diye olmalıydı.Ortada ne süpriz, ne palamut var.Onlar Akdenizde tutulan Tombik balığı ve çok berbat bir tadı var.
Balyoz 7 ay önce
Vatandaşı kandırmak için her türlü argümanı ustalıkla kullanan Samsun balıkçı esnafını tebrik ediyorum. Sırasında Müşteri yok diye sızlanmamalarınıda rica ediyorum.