Samsun yine zirvede! Vali Dağlı'dan aşı açıklaması

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Valiliği Sağlık İl Müdürlüğü koordinasyonunda sürdürülen Covid 19 aşı uygulaması hakkında açıklamalarda bulundu.

Samsun 16.03.2021, 11:20
237
Samsun yine zirvede! Vali Dağlı'dan aşı açıklaması

Samsun Valisi Dağlı'dan aşı açıklaması Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Valiliği Sağlık İl Müdürlüğü koordinasyonunda sürdürülen Covid 19 aşı uygulaması hakkında açıklamalarda bulundu.

İlimizde Sağlık Bakanlığımızın belirlediği aşı uygulanacak grup sıralamasına göre Covid 19 aşı çalışmasının adım adım sürdürüldüğünü belirten Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Bugün itibariyle 165 bini 1. doz; 71 bini 2. doz olmak üzere toplam 236 bin vatandaşımızın aşı işlemini tamamladık. Bu süreçte şimdiye kadar ilimizde 65 yaş üstü vatandaşlarımızın %70,49’unun ve hizmet grubundaki çalışanlarımızın %63,3’ünün 1. doz aşıları tamamlandı. Bunu tüm sağlık çalışanlarımızla birlikte başardık.Vatandaşlarımıza, koronavirüsle mücadelemizde umut ışığımız olan aşıya ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum, ancak bu rakamı yeterli görmüyoruz. Bu nedenle tüm büyüklerimizi aşıya davet ediyorum. Lütfen, hem kendi sağlığımız hem de sevdiklerimizin sağlığı için aşılarımızı olalım. Hedefimiz olan maviye ulaşmak için kararlı ve net hareket etmemiz gerektiğini unutmayalım, önlemlerimizi alarak, maske, mesafe ve temizlik kurallarına uygun bir şekilde yaşamımızı sürdürmeye devam edelim. Biz Samsun Valiliği olarak İl Sağlık Müdürlüğümüz ve kamu kurumlarımızla birlikte her alanda denetim ve kontrol faaliyetlerimizi etkin bir şekilde gece-gündüz, hafta sonu, sokağa çıkma yasağı demeden devam ettiriyoruz.Ama bu çabanın değerli olması, ancak halkımızın desteğiyle mümkün. Lütfen kurallara uyalım, gerekmedikçe kalabalık ortamlarda bulunmayalım, dışarı çıkmamız gerekirse özellikle maske kullanımına ve sosyal mesafeye dikkat edelim. İlimizi çok riskli statüden çıkarıp, hedefimiz olan maviye el birliğiyle adım adım gidelim.” dedi. 

Yorumlar (0)