banner1620

banner1577

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Samsun Valisi net konuştu... Asla taviz yok

Samsun Valisi Doç Dr. Zülkif Dağlı, kurallar konusunda asla taviz verilmeyeceğini ve denetim sıklaştırıldığını belirtti.

Samsun 25.02.2021, 14:32 25.02.2021, 14:56
664
Samsun Valisi net konuştu... Asla taviz yok

Samsun Valisi net konuştu... Asla taviz yok Samsun Valisi Doç Dr. Zülkif Dağlı, kurallar konusunda asla taviz verilmeyeceğini ve denetim sıklaştırıldığını belirtti
 

Samsun Valisi Doç Dr. Zülkif Dağlı, kentte koronavirüs vakalarının artışa geçmesiyle birlikte ek tedbirler alındığını ve denetimlerin sıklaştırıldığını belirterek, "Bundan sonra asla taviz vermeyeceğiz" dedi.

DENETİMLERİ ARTIYORUZ
Samsun'un İlkadım İlçesi'ndeki Mecidiye Caddesi'nde HES Kodu denetimine katılan Vali Dağlı, kentteki vaka artışına dikkati çekerek, "Geçtiğimiz aylarda kolluk kuvvetlerimiz, sağlık çalışanlarımız, kaymakamlarımız ve yerel yönetimlerimizin mücadelesiyle iyi bir duruma gelmiştik. Rakamlarımız da azalmıştı, ancak son rakamlara baktığımızda epey yükseltiğini gösteriyor. Denetimleri artıyoruz. Artık taviz vermeyeceğiz" şeklinde konuştu.


CADDE GİRİŞLERİ KONTROL ALTINDA
Vaka artışının nedenlerinin aile ziyaretleri ve cenazeler olduğunun altını çizen Vali Dağlı, "Vatandaşlarımızdan bu süreçte kalabalık aile toplantılarından vagzeçmelerini istiyoruz. Ana arterlerde ve merkezlerdeki yoğunluk devam ediyor. Bulaşın arttığını ve hangi noktaya geldiğimizi görüyoruz. Denetimleri artıyoruz. Artık taviz vermeyeceğiz. Mecidiye, Saathane gibi yoğunluk yerlerde kapatmak suretiyle, HES kodu uygulaması gerçekleştireceğiz ve kalabalık oluşmasını engelleyeceğiz" ifadelerini kullandı.  

KISITLAMALAR KÖTÜYE KULLANILIYOR
Hafta sonu kısıtlamalarının kötüye kullanıldığını ve bu konuda da denetimlerin sıklaştırılcağını belirten Vali Dağlı şunları söyledi, "Özellikle ev toplantılarına ve cenazelere birinci derece yakınların dışında katılıma bir son vermemiz gerekiyor. Cumartesi - Pazar günü muafiyetler kötüye kullanılıyor. Market alışverişini yürüyüşe dönüştürmemek gerekiyor. Hafta sonu kısıtlamalarında artık denetimler daha da artırılacak. Buna asla müsaade etmeyeceğiz. Ben kurallara uyan vatandaşlarımıza çok teşekkür ederim."

Yorumlar (0)