Samsun Valisi Dağlı o ilçeyi uyardı

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Terme'de tanı konan toplam vaka sayısının 5 bin 908 kişi olduğunu ve 14 bin 907 vatandaşın kovid-19 aşı yaptırdığını söyledi.

Samsun 12.03.2021, 16:18 12.03.2021, 16:22
417
Samsun Valisi Dağlı o ilçeyi uyardı

Samsun Valisi Dağlı o ilçeyi uyardı  Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Terme'de tanı konan toplam vaka sayısının 5 bin 908 kişi olduğunu ve 14 bin 907 vatandaşın kovid-19 aşı yaptırdığını söyledi.


 
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında Terme'de ki kovid-19 sayılarındaki artışın sebepleri ve kamu kurumlarınca yürütülen hizmetler İlçe Kaymakam Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Belediye Başkanı Ali Kılıç ve ilçe müdürlerinin katılımıyla görüşüldü.

DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
Valilik tarafında yapılan açıklamada, "Terme ilçemizde kamu kurumlarımızca yürütülen hizmetler, Kovid-19 vaka sayılarındaki artışın sebepleri ve alınan tedbirlerin görüşüldüğü değerlendirme toplantısı, Valimiz Doç. Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında, İlçe Kaymakam Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Belediye Başkanı Ali Kılıç ve ilçe müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

5 BİN 908 KİŞİ YAKALANDI
Vali Dağlı, vatandaşlardan cenazelere katılımın asgari seviyede tutulmasının yanı sıra, akraba ile taziye ziyaretlerinin de bir süre daha ertelenmesini, ilçe merkezinde ana arterlerde HES kodu sorgulanacağını ve toplu çalışılan işyerlerinde maske, mesafe ve hijyene daha çok dikkat edilmesi gerektiğini, Terme'de tanı konan toplam vaka sayısının 5 bin 908 kişi olduğunu, şu ana kadar 14 bin 907 vatandaşın Kovid-19 aşısını yaptırdığını, karantinada olanların kuralları ihlal etmemesi ve temaslıların eksiksiz bir şekilde bildirilmesi konusuna dikkat çekerek, 65 yaş üzeri aşılanma konusunda ve karantina sürecinde mahalle muhtarları ve imam hatiplerin birlikte çalışarak, bu konuda daha aktif görev almasını istedi.

Yorumlar (0)