Samsun Valisi Dağlı, İl Emniyet Müdürü Dr. Urhal, Milletvekilleri ve Başkanlardan anlamlı paylaşım

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı başta olmak üzere, AK Parti Samsun Milletvekilleri, İl Emniyet Müdürü Dr. Urhal ve belediye başkanları, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajlarda 18 Mart'ın bir destan olduğuna vurgu yaptı.

Samsun 17.03.2021, 23:55
130
Samsun Valisi Dağlı, İl Emniyet Müdürü Dr. Urhal, Milletvekilleri ve Başkanlardan anlamlı paylaşım

Samsun Valisi Dağlı, İl Emniyet Müdürü Dr. Urhal, Milletvekilleri ve Başkanlardan anlamlı paylaşım Samsun Valisi Dağlı, İl Emniyet Müdürü Dr. Urhal, Milletvekilleri ve Başkanlardan anlamlı paylaşım Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı başta olmak üzere, AK Parti Samsun milletvekilleri, İl Emniyet Müdürü Dr. Urhal ve belediye başkanları, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajlarda 18 Mart'ın bir destan olduğuna vurgu yaptı.


 

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı başta olmak üzere, AK Parti Samsun milletvekilleri, İl Emniyet Müdürü Dr. Urhal ve belediye başkanları 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajlarda  18 Mart Çanakkale Zaferi'nin azmin sembolü olduğunu belirterek,  milletin bağımsızlık ruhunu ortaya koyarak büyük bir destan yazıldığını ifade etti.

BİRLİĞİN NİŞANESİ
Vali Doç. Dr. Zülkif DAĞLI: Yedi düvele meydan okuyan, dönemin en modern ordularını dize getiren, tarihin akışını değiştiren ecdadımızın 'Çanakkale geçilmez' gerçeğini tüm dünyanın hafızasına kazıdığı şanlı bir destan olan Çanakkale Zaferi, milletimizin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin nişanesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi ve ebediyete göçmüş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, ruhları şad olsun diyor, hayatta olan kahraman gazilerimize ve şehitlerimizin aziz emanetlerine sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

AZMİN SEMBOLÜ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem KARAASLAN: Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi ve kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Dünyaya verdiğimiz 'Çanakkale Geçilmez' mesajı milletimizin yalnızca o günkü kararlılığının değil vatan müdafaasında ilelebet devam edecek azminin de sembolüdür.

BÜYÜK DESTAN
AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya YILMAZ: Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünün gururunu ve onurunu yaşıyoruz. 'Çanakkale Geçilmez' sözünün arkasında şan ve şerefle dolu kahraman Türk ordusunun ve yüce Türk Milleti'nin büyük bir destanı bulunmaktadır. Vatanı ve bayrağı için şehit olan, bugün bizlerin bağımsız bir ülkede hayat ve vücut bulmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi, fedakar Türk Milletini minnet ve saygıyla anıyorum.

MUKADDES VATAN 
Samsun İl  Emniyet Müdürü Dr. Ömer URHAL: Çanakkale Zaferi'nin 106. yılını dönümünü kutluyor, asil kanlarını dökerek bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum.

ÖNEMLİ DERSLER VAR 
Atakum  Belediye Başkanı Cemil DEVECİ: Milletimizin bağımsızlık ruhunu ve milli birliğini ortaya koyarak destan yazdığı bu kutlu zaferden hepimizin çıkarması gereken önemli dersler var. Tarihimizde yatan dayanışma ruhunu bir an olsun unutmadan, milletçe birbirimize kenetlenmeli ve ülkemizi Atatürk’ün devrimlerinin izinde hak ettiği gelişmişlik seviyesine taşımalıyız. Bir kere daha vatan bağımsızlığı uğruna canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Kederli ailelerine başsağlığı diliyorum.

BİR DÖNÜM NOKTASI 
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan TOGAR:  Tüm yokluk ve imkansızlıklara rağmen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve isimsiz kahramanlarımızın amansız mücadelesiyle kazanılan zafer, İstiklal Harbimize ve nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olmuştur. 18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale Deniz Zaferiyle elde edilen başarı tarihin akışında çok önemli bir dönüm noktası olmuştur.  

EŞİNE AZ RASTLANIR 
Terme Belediye Başkanı Ali KILIÇ: Dünya tarihinde eşine az rastlanır kahramanlık mücadelelerinden biri olan Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşamaktayız. Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, yokluk ve imkansızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu bütün dünyaya göstermesi bakımından tarihi bir kahramanlık destanıdır. Aziz ve kahraman şehitlerimize en derin ve en kalbi şükranlarımızı sunuyorum.


      
VATAN UĞRUNA
Bafra Belediye Başkanı Hamit KILIÇ: Çanakkale Zaferi, Türk milletine büyük bir onur ve güven kazandırmıştır. Bu zafer aynı zamanda, milletimizin kahramanlığı, azmi, iradesi, cesareti ve vatan sevgisinin yanı sıra, savaş meydanında bile düşmanından esirgemediği merhamet ve şefkatini de tüm insanlığa örnek olacak şekilde ortaya koymuştur. Türk vatanının ve milletinin ebedi varlığı ile devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet, saygı ve şükranla anıyorum.

ÖZGÜRLÜK SİMGESİ
Samsun TSO Başkanı Salih Zeki MURZİOĞLU: Bugün, Türk milletinin özgürlük ve vatanı için gerektiğinde neleri feda edebileceğini bir kez daha kanıtladığı bir dönemi simgeleyen 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü'dür. Samsun iş dünyası adına Çanakkale şehitlerimizi ve Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha minnetle ve rahmetle anarken, onların aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

        


        


 

Yorumlar (0)