Samsun Valisi Dağlı'dan sokağa çıkma yasağıyla ilgili önemli açıklama

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, sosyal medya hesabından Samsunlulara seslendi.

Samsun 13.03.2021, 17:26
4416
Samsun Valisi Dağlı'dan sokağa çıkma yasağıyla ilgili önemli açıklama

Samsun Valisi Dağlı'dan sokağa çıkma yasağıyla ilgili önemli açıklama Samsun Valisi Zülkif Dağlı, sosyal medya hesabından Samsunlulara seslendi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yüksek riskli iller içinde bulunan Samsun'da, pazar günleri sokağa çıkma kısıtlama uygulamasu devam ediyor.

Vakaların yüksek olduğu Samsun'da koronavirüs önlemleri devam ederken Samsun Valisi Zülkif Dağlı, sosyal medya hesabından sokağa çıkma kısıtlaması hakkında açıklama yaptı.

Vali Dağlı:  "Kıymetli Samsunlular, Kontrollü normalleşme döneminde kurallara uymanın her zamankinden daha önemli hale geldiğini unutmayalım.

Bu akşam saat 21.00'de başlayacak ve 15 Mart 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecek olan sokağa çıkma kısıtlamasını bir yasak olarak değil,sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere pandeminin başından itibaren özveri ve fedakarlıkla çalışan tüm görevlilerimize destek olarak görelim. Hem kendi sağlığımız hem de toplum sağlığı için uygulanan tedbir ve kısıtlamalardan etkilenen esnaf ve vatandaşlarımızı göz önüne alarakbilinçli hareket edelim.

Bu mücadeleden daha az kayıp ve daha az acıyla çıkabilmek için öncelikle maske, mesafe ve temizlik kurallarına her zamankinden çok daha hassasiyetle riayet edelim.Bugüne kadar tüm tedbir ve kısıtlamalara hassasiyetle uyarak evlerinde kalan ve koronavirüsün yayılım hızının kontrol altına alınması için gayret gösteren duyarlı vatandaşlarımıza anlayış, sabır ve fedakarlıkları için teşekkür ediyorum" açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)