Samsun Valisi Dağlı'dan Samsunlulara ziyaret uyarısı

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, karantina altında olan kişilerin kuralları ihmal etmemesini ve temaslı kişilerin eksiksiz bildirilmesi gerektiğini söyledi.

Samsun 11.03.2021, 14:17
3800
Samsun Valisi Dağlı'dan Samsunlulara  ziyaret uyarısı

Samsun Valisi Dağlı'dan Samsunlulara  ziyaret uyarısı Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, karantina altında olan kişilerin kuralları ihmal etmemesini ve temaslı kişilerin eksiksiz bildirilmesi gerektiğini söyledi.

 Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında, Asarcık İlçesi'nde Kovid-19 vaka sayılarındaki artışın sebepleri ve ilçede kamu kurumlarınca yürütülen çalışmalar İlçe Kaymakamı Baha Büyükkaymakçı, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz'un katılımlarıyla değerlendirildi.

DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
Valilik'ten yapılan açıklamada, "Asarcık İlçemizde kamu kurumlarımızca yürütülen hizmetler, Kovid-19 vaka sayılarındaki artışın sebepleri ve alınan tedbirlerin görüşüldüğü değerlendirme toplantısı, Valimiz Doç. Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında İlçe Kaymakamı Baha Büyükkaymakçı, Belediye Başkanı Şerif Kılağuz ve ilçe müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi" denildi.

BİRLİKTE ÇALIŞILMALI
Vali Dağlı, haftasonları ilçeye çok sayıda kişinin gelmesinin vaka sayılarındaki artışta etkili olduğunu, vatandaşlardan cenazelere katılımın asgari seviyede tutulmasının yanı sıra, akraba ve taziye ziyaretlerinin de bir süre daha ertelenmesini istedi. Vali Dağlı, karantinada olanların kuralları ihlal etmemesi ve temaslıların eksiksiz bir şekilde bildirilmesi konusuna dikkat çekerek, mahalle muhtarları ve imam hatiplerin birlikte çalışarak, bu konuda daha aktif görev almasını istedi.

Yorumlar (0)