Samsun Valisi Dağlı'dan hekimlere 50. yıl plaketi

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle mesleklerinde yarım asırı dolduran hekimlerle bir araya geldi.

Samsun 15.03.2021, 19:17
237
Samsun Valisi Dağlı'dan hekimlere 50. yıl plaketi

Samsun Valisi Dağlı'dan hekimlere 50. yıl plaketi Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle mesleklerinde yarım asırı dolduran hekimlerle bir araya geldi.


 

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, 14  Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Furtun ve mesleklerinde 50'nci yılını dolduran hekimlerle bir araya geldi.

'TEŞEKKÜR ETTİ'
Samsun Tabip Odası'nda gerçekleştirilen programda mesleklerinde yarım asırı dolduran hekimlerle sohbet eden Vali Dağlı, verdikleri emeklerden dolayı kendilerine teşekkür etti. Vali Dağlı, plaket takdiminin ardından mesleğe hayatını adamış hekimlerle birlikte pasta kesti. 

'YASALAŞMASINI İSTİYORUZ'
Programın ardından konuşan Başkan Furtun, ''Pandemi nedeniyle etkinliklerimize bugün başladık. Sayın Valimiz bizi ziyarete geldi ve çok mutlu olduk. Pandemiden dolayı çalışan kayıplarımızın artmasından endişe ediyoruz. Kovid-19'un koşulsuz bir meslek hastalığı olması gerektiğini düşünüyoruz. Bunun yasalaşmasını istiyoruz. Sağlık çalışanlarına ihtiyacın çok arttığı bir dönemde şiddet halen devam ediyor. Biz sağlık çalışanlarımızın şiddetsiz bir ortamda çalışmasından yanayız. Ek ödemelerimiz de kısa bir dönem verildi'' dedi.

Yorumlar (0)