Samsun Oda Başkanları ve iş dünyası paketi değerlendirdi! "Yeterli değil ama sevindirdi"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı 'Ekonomik Reform Paketi'ni ile Samsun'da oda başkanları  ile SAMİKAD Başkanı Uğurlu, paketi olumlu karşıladıklarını ancak yeterli olmadığını söyledi.

Samsun 12.03.2021, 22:32
1275
Samsun Oda Başkanları ve iş dünyası paketi değerlendirdi! "Yeterli değil ama sevindirdi"

 Samsun Oda Başkanları ve iş dünyası paketi değerlendirdi! "Yeterli değil ama sevindirdi"  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı 'Ekonomik Reform Paketi'ni ile Samsun'da oda başkanları  ile SAMİKAD Başkanı Uğurlu, paketi olumlu karşıladıklarını ancak yeterli olmadığını söyledi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 'Ekonomik Reform Paketi' ile ilgili Atakum Esnaf ve Kredi Kefalat Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, Samsun Lokantacılar  ve Pastacılar Odası Başkanı İsmail Balcı ve SAMİKAD Başkanı Münevver Uğurlu, paketin sevindirici olduğunu, fakat desteklerin artırılması gerektiğini belirtti.


"KREDİLER YAPILINDIRILMALI"
Atakum Esnaf ve Kredi Kefalat Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, vergi muafiyetinin sevindirici olduğunu belirterek, "Vergi muafiyeti, iş yerleri kapalı olan ve ticaretten bir şey kazanamayan esnafı çok sevindirdi. Cumhurbaşkanımız, iş yerlerinin de kısa bir sürede açılacağını belirtti. Esnaf en kısa sürede eski günlerine döner inşallah. Biz kredilerimizin de uzun vadeli yapılmasını istiyoruz. Bu iş vergi muafiyeti ile bitmiyor. Esnafımızın kredilerinin  yeniden gözden geçirilip, yapılandırılmasını bekliyoruz. Küçük esnaf olarak yeni müjdeleri umut ediyoruz" dedi 

ADALETLİ DEĞİL
Samsun Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı İsmail Balcı de basit usul esnafla defter tutan esnaf arasında bir farkın olmadığını belirterek, "Basit usulünde kriterleri yeniden gözden geçirilmesi. Birçok mahallede küçük esnaf ekmek kazanıyor. Küçük esnafın kazanacağı düzenlemeler yapılmalı. Ortada bir adaletsizlik var. Neden ayırt ediliyor ? Bizim esnafımızın 4'te 3'ün evine asgari ücret bile girmiyor. Esnafımıza  develt bugün asgari ücret versin dükkanını kapatır. Bu kadar da mağdur. Destek güzel ama yeterli değil" ifadelerini kullandı. 

'ESNAF İÇİN YETERLİ DEĞİL'
SAMİKADI Başkanı Münevver Uğurlu ise, desteğin güzel olduğunu ancak birçok esnafın büyük kayıplar yaşadığını ifade ederek şunları söyledi: "Esnafın biraz daha desteğe ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu destekle küçük esnafın toparlanması çok zor. Bu hiçbir şey demek değil. Sadece küçük esnaf için hiç yeterli değil. Umuyorum, önümüzdeki zamanlarda biraz daha iyileştirme gelecektir. Desteğin bir nebze de olsa kurtacağını düşünmüyorum. Umudumuz var, ülkemizi seviyoruz, elbirliği ile bu durumdan çıkacağız."


Dilber BAHADIR

Yorumlar (0)