Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne tepki... Kim bu okul müdürü?

Eğitim İş-Sen Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Çarşamba İlçe Temsilcilik Başkanı Ali Demirci'nin, bir okul müdürü yüzünden İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sürgüne gönderildiğine öne sürdü.

Samsun 11.03.2021, 09:35
2049
Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne tepki... Kim bu okul müdürü?

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne tepki... Kim bu okul müdürü? Eğitim İş-Sen Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Çarşamba İlçe Temsilcilik Başkanı Ali Demirci'nin, bir okul müdürü yüzünden İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sürgüne gönderildiğine öne sürdü.


 
 

Eğitim İş-Sen Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Çarşamba'da bir okul müdürünün öğretmenlere psikolojik açıdan eziyet etmesi ve Eğitim İş-Sen Çarşamba İlçe Temsilcilik Başkanı Ali Demirci'nin de söz konusu müdür yüzünden İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sürgüne gönderilmesi dolayısıyla açılan davanın duruşmasına katılmak üzere Samsun'a geldi. 


 
MÜDÜRLÜĞE ÇÖREKLENEN CEMAAT KİM? 
Samsun İdare Mahkemesi'nde görülen davanın ardından açıklamalarda bulunan ve Çarşamba İlçesi'ndeki bir okulda son iki senede bir kadın müdür başyardımcısının, bir müdür yardımcısının görevlerinden istifa ettiğini, bir veri tabanı uzmanı ve 4 hizmetlinin okuldan ayrılmak zorunda bırakıldığını belirten Yıldırım, konuya Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün sessiz kalmasına tepki göstererek, "Emsal pek çok karar ve somut delillere dayalı şikayetlerin varlığına rağmen bu müdürü, sütten çıkmış ak kaşık gibi soruşturmalardan tertemiz çıkaran ilahi güç nedir? Türkiye Cumhuriyeti'nin tarikat ve cemaat yapılanmalarından yakasını kurtarmaya çalıştığı bir dönemde kimdir bu Samsun İl Milli Eğitim'e çöreklenen cemaat?" ifadeleriyle tepkisini dile getirdi.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ NEDEN SESSİZ? 
Söz konusu okul müdürü yüzünden Eğitim İş Çarşamba İlçe Temsilcilik Başkanı Ali Demirci'nin hukuki güvence korumasının varlığına rağmen İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sürgüne gönderdiğini kaydeden Yıldırım, "Bir okul müdürü düşününün, öğretmenleri arasında alenen ayrımcılık yapacak,'Ben şu şu öğretmenlerle uğraraşacağım' diyecek ve uğraşacak da. Öğretmenlerin haberi olmadan gizli kamera çekimi ile öğretmenler kurul toplantısını, sırf öğretmenleri kışkırtıp, suç unsuru oluşturmak maksadı ile kayda alacak ve bu fiillerle ilgili yapılan resmi şikayetler neticesinde hiçbir ceza almayacak. Öğrencilere küfredecek ve bu öğrenciler haklarını yasal yollardan aradı diye okuldan atılması için elinden geleni yapacak, mahkemede öğrencilere küfür ettiğini kabul edip 60 gün hapis cezası alacak ve bu olayların varlığına rağmen Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'de sessiz kalacak" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
Çocuklarımız İçin Eğitim 7 ay önce
Bu okulda eğitim öğretim yok, çalışmadan çalışıyormus gibi diğer öğretmenlere göre daha yüksek ücret alma yani rant var. Meslek öğretmenlerinin çoğu öğretmenlik yapmıyor. Asılsız haber yaptırarak okul yönetimlerini kendince tehdir etsinler dursunlar
Ruhum var 7 ay önce
Hangı okumuş burası eger bını koruyosalar kesın fetocu dur şünkü fetonun sıyası ayagı halen devlete