Samsun Eğitim Sen tepkili... Eğitimciler kaderine terk edildi

Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, eğitimciler aşılanana kadar, yüz yüze eğitime ara verilmesi gerektiğini söyledi

Samsun 20.03.2021, 16:03
236
Samsun Eğitim Sen tepkili... Eğitimciler kaderine terk edildi

Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, kentte vaka sayılarının yüksek olmasına dikkati çekerek, "Vaka sayılarının bu kadar yükselmesine rağmen süreci normal göstermek ve işletmeye çalışmak öğrenci ve öğretmenlerin yaşamlarını riske atmak kabul edilebilir bir tutum değildir ve sorumlusu yerel ve genel yöneticilerdir" dedi.

TERK EDİLMİŞ HİSSEDİYORLAR
Samsun’daki öğretmen ve velilerin kendisini arayarak kaygılarını dile getirdiklerini kaydeden Topaloğlu, "Eğitimciler kendilerini hastalığa ve ölüme terk edilmiş hissetmektedirler. Yerel yöneticilerin bu kaygıyı giderecek önlemleri bir an önce açıklamaları gerekmektedir. Eğitimciler bir an önce aşılanarak okullar yüz yüze eğitime açılabilir" şeklinde konuştu.

YETKİLİLERE SESLENDİ
Başta Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı olmak olmak üzere yerel yöneticilere seslenen Topaloğlu, "Pozitif vakaların görüldüğü sınıfların öğrenci sayısına bakılmaksızın yüz yüze eğitime ara verilmesine ve eğitimin çevrimiçi sürdürülmesi gibi kararların hayata geçirilmesine başlanmalıdır. Aksi takdirde 'freni patlamış kamyon' hepimizi uçuruma atacaktır" şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)