Samsun Doğa Koleji'ne yoğun ilgi

Sadece Samsun'da değil tüm Türkiye'de akademik ve sosyal başarılarıyla takip edilen İTÜ ETA Vakfı Samsun Doğa Koleji'nin yaptığı ve rekor katılımla sonuçlanan bursluluk sınavı sonrasında talep patlaması yaşanıyor. 

Samsun 24.03.2021, 22:07
727
Samsun Doğa Koleji'ne yoğun ilgi

Samsun Doğa Koleji'ne yoğun ilgi Sadece Samsun'da değil tüm Türkiye'de akademik ve sosyal başarılarıyla takip edilen İTÜ ETA Vakfı Samsun Doğa Koleji'nin yaptığı ve rekor katılımla sonuçlanan bursluluk sınavı sonrasında talep patlaması yaşanıyor. 

"KONTENJANLAR DOLMAK ÜZERE"

Samsun Doğa Koleji Ortaokul Müdürü Şule Ongun yaşanan yoğun ilgi hakkında şunları söyledi: "Bursluluk Sınavımıza gösterilen yoğun talepten çok memnunuz. Sadece ortaokul bursluluk sınavımıza binin üzerinde öğrenci katıldı. Bu sayı pandemi dönemi için Samsun'da bir rekor. Bize güvenen tüm Samsun halkına teşekkür ediyoruz. Sınav sonuçlarının açıklanması ile yaşanan talep patlamasından da çok memnunuz. Ancak 2021-2022 yılı okul kontenjanımız oldukça sınırlı sayıda ve bursluluk sınavı sonrasında kayıt yaptırmak isteyen büyük bir kalabalık var. Doğa Koleji'nde gelecek yıla bizimle başlamak isteyen velilerimizden tek ricamız; kayıtlarla ilgili görüşmek için hızlı davranmaları. Çünkü okul kapasitemizin tamamını kullandığımız için ek sınıf açamıyoruz ve sınıf kontenjanlarımız her an dolabilir.

"TÜBİTAK’TA REKOR KIRDIK"

TÜBİTAK tarafından ülke çapında düzenlenen ‘Araştırma Yarışması’nda binlerce proje ile yarışan ve tam tamına 10 ayrı projesiyle onay alan Samsun Doğa Koleji, bölge finallerine katılmaya hak kazandı ve kırılması zor bir rekora imza attı. Öğrencilerimiz ile mutlu bir okul olarak hem akademik olarak hem de sosyal başarıda rekorlar kırmaya devam edeceğiz.”

Yorumlar (0)