banner1620

banner1567

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

Samsun'da yol kenarında uzaktan eğitim çilesi  'Okumak istiyoruz'

Samsun'da mahallelerinde telefon ve internet çekmeyen öğrenciler, eğitim alabilmek için yol kenarına giderek,  uzaktan eğitime katılıyor

Samsun 21.09.2020, 08:45 21.09.2020, 09:02
356

Samsun'un Ayvacık İlçesi Fatih Sultan Mehmet Mahallesi'nde yaşayan ve koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim gören öğrenciler,  derslerinden geri kalmamak için binbir zorlukla mücadele ediyor.

MAHALLEYİ TERK EDİYORLAR 
Öğrenciler, mahallelerinde ve evlerinde, hem telefon şebekesinin çekmemesi hem de internet hattının olmaması nedeniyle yol kenarında telefon çeken bir bölgede uzaktan eğitime katılmak zorunda kalıyor.  

LÜTFEN SESİMİZİ DUYUN
Havanın kararmasıyla birlikte saat 20.00'deki derse katılabilmek için telefonunun çektiği bölgeye gelemediğini belirten öğrencilerden biri, "Derslerimizden geri kalmak istemiyoruz ama istemeden de olsa kalıyoruz. Biz sadece okuyup vatanımıza ve milletimize hayırlı bir evlat olarak yetişmek istiyoruz. Derslerime katılabilmek, okumak istiyorum. Tek isteğim bu. Lütfen sesimizi duyun" dedi. 

ÇÖZÜM İSTİYORUZ
Mahalle sakinleri, defalarca dilekçe vermelerine rağmen sorunlarının çözülmediğini  kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte endişe duyduklarını belirterek, "Defalarca yetkililere sesimizi duyurmak için uğratık ama kimse bize yardımcı olmadı. Kara kara düşünüyoruz. Çocuklarımız zor şartlarda eğitim almaya çalışıyorlar. Artık bu soruna bir çözüm istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Merve İLHAN
 

Yorumlar (0)