banner1518

banner1567

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

Samsun'da yılbaşı telaşı kısıtlamayla birleşti! Manavlara akın ettiler

Samsun'da uygulanacak olan 80 saatlik kısıtlama öncesinde manavlarda yoğunluk yaşandı

Samsun 31.12.2020, 15:04 31.12.2020, 15:10
83

Samsun'da yılbaşı telaşı kısıtlamayla birleşti! Manavlara akın ettiler - Samsun'da uygulanacak olan 80 saatlik kısıtlama öncesinde manavlarda yoğunluk yaşandı

Ülke genelinde, yılbaşında uygulanacak olan ve 4 gün sürecek olan kısıtlama öncesi vatandaşlar manavlara akın etti. Kıstlama öncesinde dolaplarını doldurmak isteyen vatandaşlar soluğu manavda aldı.

RAĞBET VAR

Süleyman TAŞDEMİR (Esnaf): 4 günlük kısıtlamada vatandaşlar evde kalacağı için meyve ve sebzeye akın etmiş durumda. İhtiyaçlarını tedarik etmek amacıyla pazarlara yönelmiş durumdalar. Meyve olarak mandalina, portakal, turunçgiller, elma ve muza rağbet var. Domates, salata, biber, yeşillik gibi sebzelere de rağbet sürüyor. Fiyatlar, üretimin azalmasından dolayı biraz pahalı. Pandemi süreci herkesi etkilediği gibi bizi de etkiledi. 

C VİTAMİNİ ÖNEMLİ

İlknur KARA: 4 günlük kısıtlamada mecburen alışveriş yapmak zorundayız. Merkezin de dışında oturduğum için ihtiyaçlarımı karşılıyorum. Ortam çok kalabalık, bu biraz sıkıntı koronavirüs açısından. Birçok şey aldım. C vitamininin fazla olduğu meyveleri almaya özen gösteriyorum. Portakal, mandalina, greyfurt, limon ve nar gibi meyveleri çok seviyoruz. Bunları aldım ve yasağı bu meyvelerle geçireceğiz. Aslında sadece koronavirüs için değil, pandemi döneminden önce de vitamin içeren besinleri almaya çalışıyordum. Tabi şu anda daha fazla tüketmek için çabalıyoruz.

ÖZEN GÖSTERİYORUM

Selahattin ŞİŞMANOĞLU: İhtiyacımız olan meyve ve sebzeleri alıyoruz. Zaten evden çıkamıyoruz. 4 gün kısıtlama olduğu için sebze ve meyve almaya özen gösteriyorum. Bize o süre boyunca yetmesi gerekiyor. Sebzelerimi pazardan aldım, buradan da meyvelerimi alıyorum. 

BOŞUNA AKIN EDİYOR

Şahin Gül ARSLAN: Alışverişimi kısıtlama sebebiyle yapmıyorum. Günlük ihtiyaçlarımı karşılamaya çalışıyorum. Biz bir ay da kalsak yiyecek bir şeylerimiz olur. Alt tarafı 4 gün yaska olacak. Millet boşuna akın ediyor. Evimin ihtiyaçlarını giderecek kadar alışverişimi yaptım. Aşırıya kaçmayı sevmiyorum. Maaşım belli ve bir şekilde idare etmemiz gerekiyor.

Emre ÖNCEL, Mustafa İNAN

Yorumlar (0)