Samsun'da yeni kooperatif kuruldu! O sektörün sorunlarına çare aranacak

Karadeniz Tiyatro Kooperatifi, 7 özel tiyatronun girişimi ile Samsun'da kuruldu

Samsun 08.04.2021, 16:28 08.04.2021, 16:33
280
Samsun'da yeni kooperatif kuruldu! O sektörün sorunlarına çare aranacak

Samsun'da yeni kooperatif kuruldu! O sektörün sorunlarına çare aranacak Karadeniz Tiyatro Kooperatifi, 7 özel tiyatronun girişimi ile Samsun'da kuruldu

Karadeniz Tiyatro Kooperatifi, bölgede faaliyet gösteren 7 özel tiyatronun girişimi ile mart 2021'de merkezi Samsun'da olmak üzere kuruldu. Kooperatifin yapılacak ilk genel kuruluna kadar geçici olarak, Yönetim Kurulu Başkanlığına Düşevi Oyuncuları GSY Cem Kaynar seçildi.

SORUNLARA ÇARE ARANACAK

Samsun’dan Düşevi Oyuncuları, Hayal Atölyesi Tiyatrosu, Karma Sahne, Trabzon’dan Tiyatro Panki, Amasya’dan İris Sanat Tiyatrosu, Giresun’dan Kayıp Oyuncular, Gümüşhane’den Yankı Kumpanya Kooperatifin kurucu ortak tiyatroları olduğunu belirten ve çalışmalarla ilgili bilgi veren Kaynar, "Karadeniz Bölgesi'nde üretimden gelen güçleri birleştirmek, tiyatro sanatını geliştirmek, dezavantajlı çevrelere projeler üretmek, ulusal ve uluslararası projeler gerçekleştirmek amacı ile kurulmuş bir sosyal kooperatif örneğidir. Karadeniz Tiyatro Kooperatifi, tiyatro sanatının 'Ortak İş' yapma düşüncesinden hareket ederek ortaklarıyla birlikte üretmek ve sorunlara çare bulmak için faaliyet göstermeyi hedeflemektedir" dedi.

YÖNETİM KURULU BELLİ OLDU

Karadeniz Tiyatro Kooperatifinin yapılacak ilk genel kurula kadar geçici olarak Yönetim Kurulu Başkanlığına ;Düşevi Oyuncuları GSY Cem Kaynar, Başkan Yardımcılığına Tiyatro Panki GSY Tufan Ünlü, Yönetim Kurulu Üyeliğine Yankı Kumpanya GSY Mesut Budak, Denetim Kurulu Üyeliklerine Karma Sahne'den Emrah Güven, Kayıp Oyuncular GSY Ersin Özdemir seçildi.

Yorumlar (0)