Samsun'da vatandaş tedbir istiyor

Samsun'da yaşayan vatandaşların birçoğu, haftalardır vaka tablosunda zirvede olan kentle ilgili ek tedbirlerin getirilmesi gerektiğini söyledi.

Samsun 08.04.2021, 09:03 08.04.2021, 10:56
289

Samsun'da vatandaş tedbir istiyor Samsun'da yaşayan vatandaşların birçoğu, haftalardır vaka tablosunda zirvede olan kentle ilgili ek tedbirlerin getirilmesi gerektiğini söyledi.

  

Samsun'da yaşayan vatandaşların birçoğu,  Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın açıkladığı 'illerde 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık toplam vaka sayısı haritasında haftalardır zirvede olan kennte ek tedbirlerin getirilmesi gerektiğini dile getirdi. 

İNSANLAR DUYARSIZ
Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşların birçoğu, 
devletin koronavirüs sürecinde aldığı önlemleri yetersiz bulduklarını, salgındaki artışın sebebinin insanların duyarsız olmasından ve kurallara uymamasından kaynaklandığını bu nedenle ek tedbirlerin getirilmesi gerektiğini ifade etti.

VAKALAR ARTTI 
Ayhan YILDIRIM: Ek tedbirler şu sırada getirilmeli, Samsun'da vaka sayıları oldukça arttı.  Kendi açımızdan kalabalık yerlerde bulunmamayı,temizliğe önem vermeyi uygun buluyorum.

KURALLARA UYULMUYOR
Ahmet BALCI: Samsun'a ek tedbirlerin getirilmesi lazım. Denetimler fena değil. Koronavirüs vakalarının artmasının sebebi ise bizden kaynakladır. Samsun'un böyle olmaması gerekli.  Özellikle düğü vecenazeler vaka sayılarının artmasına sebep oldu.

EVDE KALIN' ÇAĞRISI
Onur EKŞİOĞLU: Ek tedbiler getirilmeli. Samsun ve Karadenizde  vaka artışları çok. Vatandaşların kalabalığa girmemesini istiyoırum. Lütfen herkes evde kalsın. Denetimlerde eksiklik görmüyorum polislerimiz zaten 7 gün 24 saat görevdeler.

BİR ÇARE OLMADI
Ahat DÜZENLİ:Şu ana kadar alınan tedbirler çare olmadı. Ek tedbirler gelse bile bu vatandaşların buna uyması gerekiyor. Maaleef sağduyulu davranmamak insanların doğasında var. Vatandaşlar görevlilere yardımcı olmuyorlar.

KAPATILMA VERİMLİ OLUR
Gülşen ONAY: Denetimler yeterli ama çözüm değil. 15 gün kapatılarsa daha verimli olur. Artışın sebebi insanlardan kaynaklı keyfi sokağa çıkıyoruz. Artışın sebebei okulların açılması oldu. 65 yaşındaki vatandaşlar sonrada aşılanabilir.

AŞILAMA SİSTEMLİ DEĞİL
Orhan UZUN: Ek tedbirler getirilmeli, denetimler yeterli değil. Partilerin mitinglerinden sonra ülke kırmızıya döndü. Tedbirleri alan insanlar bunu yapıyorsa hak ne yapabilir. Aşılama sistemli olarak sürdürülmüyor. Aşıda da kararsızlık var. İnsanların kafası karışıyor. Onu mu bunu mu  vurdursak diye. 

Emre ÖNCEL

Yorumlar (0)