Samsun'da ‘Ufka Yolculuk’ hazırlığı: Ödüllü yarışmanın kayıtları başladı

“Türkiye’nin en geniş katılımlı sivil yarışma organizasyonu” olan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları-9’un kayıtları başladı

Samsun 13.04.2021, 13:22
123
Samsun'da ‘Ufka Yolculuk’ hazırlığı: Ödüllü yarışmanın kayıtları başladı

Samsun'da ‘Ufka Yolculuk’ hazırlığı: Ödüllü yarışmanın kayıtları başladı “Türkiye’nin en geniş katılımlı sivil yarışma organizasyonu” olan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları-9’un kayıtları başladı

Çocuklar ve gençler başta olmak üzere tüm bireylerin, bilgili, doğru, inançlı, güzel ahlaklı olması ve bunları davranışlarına yansıtan ‘İdeal İnsan’ın yetişmesi amacıyla yola çıkan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları, bu yıl yeni bir konu ve yeni bir vizyonla yarışmacılarıyla buluşacak.

SAĞLIKLI YAŞAM

Tamamı gönüllülerden oluşan devasa bir ekip tarafından hazırlanan ve Samsun’da, Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından yürütülen Ufka Yolculuk yarışmaları, belirlenen özel temalar ve bu temaların izdüşümü olarak sınava hazırlık anlamında kitap okuma alışkanlığını yeniden gündeme getirmesiyle her yaştan insanın ilgisini çekiyor. Yarışmanın bu yıl için seçilen teması ise “Sağlıklı Yaşam”.

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Online kayıtları 18 Ocak 2021 Pazartesi günü www.ufkayolculuk.com adresi üzerinden başlayan Yarışma kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise kategorisi için eserler hazırlandı. Yarışma detayları hakkında bilgi veren Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Osman DOĞAN, “Bu seneki yarışma konumuz Sağlıklı Yaşam. Yarışmada sorulacak soruların hazırlanacağı kitaplar ise yine üç kategori halinde belirlendi. Öğrenciler İlkokul kategorisinde “İçimdeki Dostlar”, Ortaokul kategorisinde “Hastasızhane” ve Lise kategorisinde ise “Sağlıklı Beslen Sağlıklı Yaşa” isimli kitaplardan sorumlu olacaklardır. 9. Ufka Yolculuk yarışması bu sene iki aşamalı olarak yapılacaktır. Online kayıt sonrası yarışmanın birinci aşaması 25-26 Nisan tarihlerinde yine online olarak gerçekleştirilecek ve sıralamalar 6 Mayıs’da açıklanacaktır. Birinci aşamada kendi kategorisinde Türkiye genelinde ilk on bine giren adaylar ikinci aşama sınava girmeye hak kazanacaklar. İkinci aşama sınavı ise randevu ile olup 23 Mayıs 2021 Pazar günü icra edilecektir. Nihai sonuçlar ise 1 Haziran 2021 saat 20.00’da açıklanacak ve Türkiye geneli ödül töreni 5 Haziran’da icra edilecek” dedi. 

195 KİŞİYE ÖDÜL VERİLECEK

Ayrıca yarışma ödülleri hakkında da bilgi veren DOĞAN şunları kaydetti: “Türkiye geneli kendi kategorileri sıralamalarında ilk 50’ye giren öğrencilerden ilk 3’e laptop ve elektrikli kaykay, 4.-10. öğrencilere cep telefonu ve elektrikli kaykay, 11.-20. sıradaki öğrencilere akıllı saat ve bisiklet, 21.-50. öğrencilere ise bisiklet ve bluetooth kulaklık ödül olarak verilecek. Samsun il sıralamalarında ise her kategoride ilk 15’e ödüller dağıtılacak. İlkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde; 1’incilere 1000₺, 2’incilere 750₺, 3’üncülere 500₺, 4’üncülere 400₺, 5’incilere 300₺, 6-10’unculara 200₺, 11-15’incilere ise 100₺mak olarak para ödülleri belirlenmiştir.” dedi 9. Ufka Yolculuk Yarışması için ayrıntılı bilgi ve online kayıtlar www.ufkayolculuk.com adresinden yapılmaktadır. 

Yorumlar (0)