Samsun'da Türk Kızılayı'ndan anlamlı kampanya! 4 gün sürecek

Samsun'da geçtiğimiz gün kurulan Türk Kızılayı Atakum Gençlik Kolları tarafından kan bağışı kampanyası düzenledi

Samsun 08.04.2021, 17:00 08.04.2021, 22:15
100

Samsun'da geçtiğimiz gün kurulan Türk Kızılayı Atakum Gençlik Kolları tarafından kan bağışı kampanyası düzenledi

Samsun'da 5 Nisan 2021 tarihinde açılan Türk Kızılayı Atakum Gençlik Kolları tarafından kan bağışı etkinliği düzenlendi.  Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Ahmet Ali Bulut gençlerin bu tür çalışmalarda yer almalarını önemsediklerini söyledi.

KAN VERELİM, CAN VERELİM

Atakum İlçesi'nde Türk Kızılayı Atakum Gençlik Kolları "Kan verelim can verelim, kan verelim hayat verelim'' sloganıyla kan bağışı kampanyası başlattı. Türk Kızılayı Samsun Şubesi Başkanı Ahmet Ali Bulut gençlerin bu tür çalışmalarda yer almalarını önemsediklerini belirtirken,  Başkan Mert Kaya ise kanın sürekli ihtiyaç olduğunu ifade ederek bağışa davet etti. 

KAYA ONURLANDIRDI

Başkan Mert Kaya'nın böyle bir göreve severek katılmasının kendisini onurlandırdığını dile getiren Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Ahmet Ali Bulut, ''Biz bugün varız yarın yokuz. Genç kardeşlerimizin bizim yerimizi daha güzel bir şekilde dolduracağına inanıyorum. Kızılay bir iş değil görevdir. İçinden geliyorsa yaparsın. Biz gençlere son derece güveniyoruz. Sadece Kızılay'ın değil Türkiye'nin geleceğini de onlarda görüyorum'' dedi.

KAN BAĞIŞI İHTİYAÇTIR

''Atakum Genç Kızılayı olarak ilk etkinliğimizi gerçekleştirdik'' diyen Başkan Kara, şunları söyledi: ''Kan bağışı acil değil her zaman ihtiyaçtır. Bu bilinç ile Atakumlu gönüllülerimiz ve bağışçılarımız ile bu kutlu kurum için hizmet etmeye çalışacağız. Dünyayı sarsan pandemi döneminde kan stoklarımız çok azaldı. El birliğiyle kan verelim can verelim, kan verelim hayat verelim diyoruz. Atakum'un gençleri ve halkıyla bu durumun üstesinden geleceğiz. Kızılay olarak herkesi kan vermeye davet ediyoruz. Pazar gününe kadar burada olacağız. Hafta sonu yasağında da kan vermek isteyen vatandaşlarımızı burada bekliyor olacağız. 

4 GÜN SÜRECEK

 Atakum İlçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde kurulan Kızılay bağış aracı, hafta sonu kan vermek isteyen gönüllüler için açık olacak. 

Emre ÖNCEL

Yorumlar (0)