Samsun'da tedbirler yeterli mi? Vatandaşlar yeni korona kararlarını değerlendirdi

Samsun'da vatandaşların bazısı, yeni alınan koronavirüs kararlarının yeterli olduğunu belirtirken bazısı ise ek tedbirlerin getirilmesi gerektiğini söyledi.

Samsun 15.04.2021, 19:30
198
Samsun'da tedbirler yeterli mi? Vatandaşlar yeni korona kararlarını değerlendirdi

Samsun'da tedbirler yeterli mi? Vatandaşlar yeni korona kararlarını değerlendirdi Samsun'da vatandaşların bazısı, yeni alınan koronavirüs kararlarının yeterli olduğunu belirtirken bazısı ise ek tedbirlerin getirilmesi gerektiğini söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamış olduğu yeni koronavirüs kararlarıyla ilgili Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşların bazıları kararların yeterli olduğunu bazıları ise ek tedbirlerin getirilmesi gerektiğini belirtti.

DENGELİ OLDU
Mehmet ÖNER: Bence alınan karar çok güzel. Ramazan ayı boyunca herkesin evinde olmasında sakınca yok. Önlemler daha fazla sıkılaştırılsaydı vatandaşların canı yanardı. Kararlar çok dengeli bir şekilde alındı.

HER ŞEYİ DEVLETE BIRAKMAYALIM
Alaaddin ŞAHİNKAYA: Alınan kararlar yeterli ama herkesin çok dikkat etmesi gerekli. Biraz daha ciddi kararlar alınabilirdi. Bunun yanı sıra vatandaşların kendisi de çok dikkat etmeli, her şeyi devlete bırakamayız. 

VATANDAŞ DİKKAT ETMELİ
Fehmi GÜNGÖR: Bu alınan kararların yeterli olabilmesi için vatandaşların dikkat etmesi gerekiyor. Ek tedbirler biraz daha fazla olabilirdi. Ramazan'ın gelmesi ve alınan tedbirler ile beraber vaka sayılarında azalma bekliyoruz.

TEDBİRLER YETERSİZ
Salim İLAÇ: Alınan tedbirlerin yeterli olmadığını düşünüyorum. Tam kapanma gelmesi gerekiyordu. Bana kalırsa en az 20 günlük bir kapanma şart. Ramazan ayını fırsata çevirmemiz gerekiyordu ama bunun yerine zor yolu seçiyorlar. 

DAHA FAZLA TEDBİR
İsa DOĞAN: Alınan kararlar yeterli ama ayriyeten ben kendim evden çıkmayarak önlemimi alıyorum. Vaka olarak çok yüksek ilerliyoruz biraz daha fazla tedbir olmasında bir sakınca olmazdı ama yeterli. 

KAPANMA EN İYİSİ
İbrahim ŞAHİN: Vaka sayılar tam kapanma gelmeden düşmez ama önlem olarak alınan bu tedbirler de yeterli kapanma dışında ek tedbirlere gerek yok. Kapanma gelirse bizler için en iyisi olur. 

Emre ÖNCEL

Yorumlar (0)