Samsun'da sokağa çıkma yasağı! Bugün nereler açık olacak ?

Koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı, Samsun da dahil olmak üzere 58 şehirde başladı. İşte Samsun'da sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında açık olan yerler...

Samsun 03.04.2021, 08:25 03.04.2021, 09:47
203
Samsun'da sokağa çıkma yasağı! Bugün nereler açık olacak ?

 Samsun'da sokağa çıkma yasağı! Bugün nereler açık olacak ? Koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı, Samsun da dahil olmak üzere 58 şehirde başladı. İşte Samsun'da sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında açık olan yerler...

Çok yüksek risk (Kırmızı) grubunda yer alan Samsun'da, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, dün akşam 21.00'de başladı ve  pazartesi günü saat 05.00'te bitecek. 


MARKET VE FIRINLAR HAFTA SONU AÇIK
Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulama biçimine göre cumartesi ve/veya pazar günü market, bakkal, manav, kasap ve kuru yemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak. Yine belirtilen süre içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar ve kuru yemişçiler telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebilecek.Cumartesi ve pazar günü ekmek üretiminin yapıldığı fırın veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak.

LOKANTA VE PASTANELER PAKET SERVİS YAPABİLECEK

Lokanta, restoran, pastane ve tatlıcı tarzı iş yerleri, cumartesi veya pazar günü 10.00-20.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebilecek. Online sipariş firmaları da cumartesi ve pazar günü 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebilecek.Açıklamada, kısıtlama uygulanan günlerde vatandaşların temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için tüm tedbirlerin alındığı vurgulandı.

Yorumlar (0)