banner1620

banner1577

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Samsun'da sendika başkanlarından zam tepkisi! 'Yeniden düzenlenmeli'

Samsun'da sendika başkanları açıklanan memur ve emekli maaş zam oranının yetersiz olduğunu belirtti

Samsun 06.01.2021, 15:45
707
Samsun'da sendika başkanlarından zam tepkisi! 'Yeniden düzenlenmeli'

Samsun'da sendika başkanlarından zam tepkisi! 'Yeniden düzenlenmeli' Samsun'da sendika başkanları açıklanan memur ve emekli maaş zam oranının yetersiz olduğunu belirtti

Türk Sağlık Sen Başkanı Erdoğan Çakmak,  memur maaşlarının yeniden revize edilmesi gerektiğini belirtirken Samsun Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi Yıldız,  " Enflasyon farkı yetmez. Zam nefes aldırmalı" dedi.

YENİDEN DÜZENLENMELİ

Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından memur ve emekli zammı belli oldu. Memurlara yüzde 7.36, SSK ve BAĞKUR emekli maaşlarına ise yüzde 8.36 zam yapılacak. Zam oranını değerlendiren  Samsun Eğitim Bir-Sen 1 No'lu Şube Başkanı Hamdi Yıldız ve Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, zam  oranlarının yetmeyeceğini yeniden revize edilmesi gerektiğini ifade etti.

ENFLASYON ATLI MEMUR YAYA 

Memur zammının hakkaniyetten uzak olduğunu savunan Başkan Çakmak, "Enflasyonun yüzde 14,6 olduğu, asgari ücrete yüzde 21,6 oranında zam yapıldığı bir ortamda memur maaşları yüzde 3 oranında zamlanacaktır. Bunun adalet ve hakkaniyetle bağdaşmadığı açıktır. Her dönem enflasyon farkı aldatmacasıyla memur ve emekliler oyalanmaktadır. Dolayısıyla mevcut durumda enflasyon atlı, memur ise yaya bırakılmış durumdadır. Enflasyon farkı ile birlikte memurun zammı yüzde 7,36 olarak lanse edilmektedir ancak memurun aldığı zam yüzde 3' tür.  Memur maaşlarının yeniden revize edilmesi konusunda ısrar ediyoruz" dedi.

KAYIPLAR GİDERİLMELİ

Başkan Yıldız ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Enflasyon farkı yetmez kayıpların enflasyon tazminatı ile giderilmesi verilmeyen refah payının ek iyileştirme seyyanen verilecek zam ile kamu çalışanına nefes aldırılması gerekir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)