banner1571

banner1608

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Samsun'da 'Sebat' kısa filmi Türkiye birincisi oldu

Samsun Ayvacık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin hazırladığı "Sebat" adlı film, kısa film yarışmasında Türkiye birincisi oldu.

Samsun 30.12.2020, 16:53 01.01.2021, 23:57
257
Samsun'da 'Sebat' kısa filmi Türkiye birincisi oldu

Samsun'da 'Sebat' kısa filmi Türkiye birincisi oldu- Kütahya Tavşanlı Ahmet Uluçay Bilim Sanat Merkezi'nin düzenlediği 2. Ulusal Kısa Film Festivali “Yeni Normale Bakış" konulu yarışmada lise kategorisinde “Sebat” adlı filmle Ayvacık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Türkiye birinciliği başarısını elde etti.

"ÖĞRENCİLERİN YAŞADIĞI ZORLUKLARDAN YOLA ÇIKTIK"

Filmin içeriği ile ilgili bilgi veren Ayvacık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ebru Ülker, “Öğretmenimize ve öğrencimize bu haklı gururu yasattıkları için Ayvacık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak teşekkür ederiz. Filmimizin içeriğini pandemi döneminde yeni eğitim-öğretim sürecinde öğrencilerimizin yaşadığı zorluklardan yola çıkarak oluşturduk” dedi.

Filmin danışman öğretmenliğini Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sinan Güney, yönetmen öğrenci olarak 10. sınıf öğrencisi Esra Baş yaptı.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN TEBRİK

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü Türkiye birinciliği elde eden 'Sebat' kısa filmini sosyal medya hesabından yaptığı şu paylaşımla tebrik etti:

"Ulusal Kısa Film Festivali'nde, Ayvacık Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencimiz Esra Baş tarafından çekilen 7 dakikalık "Sebat" isimli kısa film, 56 film arasında Türkiye birincisi olmaya hak kazandı."

Yorumlar (0)