Samsun'da Polis Teşkilatı'nda büyük gurur

Samsun'da, Türk Polis Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi. İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, polis teşkilatının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yurt içinde kendisine verilen görevleri en iyi şekilde yapmaya devam edeceğini söyledi.

Samsun 06.04.2021, 09:27 06.04.2021, 21:06
608
https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fsamsungazetesi.com.tr%2Fvideos%2F146787757368553%2F&show_text=false&width=560

Samsun'da Polis Teşkilatı'nda büyük gurur Samsun'da, Türk Polis Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi. İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, polis teşkilatının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yurt içinde kendisine verilen görevleri en iyi şekilde yapmaya devam edeceğini söyledi.

Samsun'da, Türk Polis Teşkilatının 176.kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Tüm emniyet personelinin gününü kutlayan İl Emniyet Müdürü Dr. Urhal, “Gerektiğinde canını feda ederek, nice kahramanlık destanı gönüllere nakşeden, Türk Polis Teşkilatı, üstlendiği bu kutsal görevi bundan sonrada aynı azim ve kararlılık ve inançla yerine getirecektir” dedi.


ÇELENK BIRAKILDI
Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törende sırasıyla İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Ogün Şahin, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Samsun İl Başkanı Kenan Kaptan çelenk bıraktı. Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. 

GEÇMİŞİ ŞAN VE KAHRAMANLIKLA DOLU
Tüm emniyet personelinin gününü kutlayan İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, polis teşkilatının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yurt içinde kendisine verilen görevleri en iyi şekilde yapmaya devam edeceğini söyledi.  Urhal, "Geçmişi şan, şeref ve kahramanlıklarla dolu, gücünü kanunlardan desteğini ise milletimizden alan Türk Polis Teşkilatı, kurulduğu günden bu yana, kutsal vatan topraklarının dört bir tarafında devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü koruma, huzur ve güven ortamını temin etme konusunda zaman ile mekan mefhumu gözetmeksizin görevini en iyi şekilde getirmeye devam etmektedir.  Devleti, milleti ve şanlı bayrağı uğruna mücadele ederken, gerektiğinde canını feda ederek, nice kahramanlık destanı gönüllere nakşeden, Türk Polis Teşkilatı, üstlendiği bu kutsal görevi bundan sonrada aynı azim ve kararlılık ve inançla yerine getirecektir" dedi.

URHAL'DAN POLİS TEŞKİLATINA TEŞEKKÜR

Salgınla mücadelede polis teşkilatının önemli görevler üstendiğine değinen Urhal şunları söyledi: "Bütün dünyayı saran ve ülkemizin de sağlığını tehdit eden koronavirüsle mücadelede devletimizi ve milletimizi korumak adına olağanüstü gayret göstererek, gece gündüz demeden fedakarlıkla görev yapan değerli meslektaşlarımı da yürekten kutluyorum. Aynı kararlılıkla bizlere verilen görevleri yerine getireceğimiz konusunda inancımı da ayrıca ifade etmek istiyorum."

Törenin sonunda İl Emniyet Müdürü Dr. Urhal ile müdürlüğe bağlı şube personeli, anıtın önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Emre ÖNCEL

Yorumlar (0)