Samsun'da pamuk yüklü TIR alev alev yandı

 Samsun'da seyir halindeki TIR'da yüklü 600 bin liralık pamuk çıkan yangında araçla birlikte yandı.

Samsun 18.04.2021, 15:36 18.04.2021, 19:08
336
Samsun'da pamuk yüklü TIR alev alev yandı

Samsun'da pamuk yüklü TIR alev alev yandı Samsun'da pamuk yüklü Tacikistan plakalı TIR seyir halindeyken henüz bilinmeyen nedenle alev alev yandı. Yangında can kaybı yaşanmazken 600 bin liralık pamuk ve araç küle döndü.

GAZİANTEP'E GÖTÜRÜYORDU
Yangın, Samsun'un Kavak ilçesi Samsun-Ankara Karayolu 33. kilometresi Çakallı Boğaziçi mevkisinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Tacikistan'dan yüklediği 600 bin lira değerindeki pamukları Gaziantep'e götüren Tacikistan uyruklu Rustamjon Partobov idaresindeki 999 8399KK02 çekici plakalı, buna takılı 02 AA2232 plakalı yarı römork Samsun’dan Kavak istikametine seyir halindeyken yangın çıktı. 

SÜRÜCÜ SON ANDA KURTULDU
Araç sürücüsü yangını fark edince TIR'ı kenara çekip kendisi son anda dışarı attı ve alevler TIR'ı sardı. TIR'ın pamuk yüklü olmasından dolayı yangın tamamen aracı sararken, olay yerine Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

600 BİN TL'LİK PAMUK VE TIR KÜL OLDU
Yol kontrollü bir şekilde araç trafiğine kapatılırken, Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri de yangına müdahale etti. Alevlerin tamamen sardığı TIR'da yüklü 600 bin lira değerindeki pamuk yanarak zarar gördü. 

DEMİR YIĞINI KALDI
TIR'dan geriye ise demir yığınları kaldı. TIR ve yanan pamuklar iş makineleri yardımıyla kenara kaldırıldı. TIR sürücüsünün ise yangında saçları ile kaşlarının uçlarının yanmış olduğu görüldü.


 

Yorumlar (0)