Samsun'da ödüller sahiplerini buldu 

Samsun'da Eğitim Bir Sen’in Şiir Yarışması ödülleri sahiplerine ulaştırıldı.

Samsun 07.04.2021, 11:51
216
Samsun'da ödüller sahiplerini buldu 

Samsun'da ödüller sahiplerini buldu  Samsun'da Eğitim Bir Sen’in Şiir Yarışması ödülleri sahiplerine ulaştırıldı.

Samsun’da Eğitim Bir Sen 1 No'lu Şube'nin bu yıl ikincisini düzenlediği şiir yarışmasında dereye giren öğrencilere ödülleri ilçe şube başkanları tarafından takdim edildi. 


ULUSLARARASI BOYUT KAZANDI
Samsun Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şubenin bu yıl 2. sini düzenlediği şiir yarışmasının sonuçları, 18 Mart 2021 tarihinde Çanakkele Zaferinin Yıldönümü ve Şehitler Günü'nde Samsun Valisi Doç.Dr. Zülkif Dağlı, Eğitim Bir Sen ve Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in katılımıyla yapılan törende açıklanmıştı. Bu yıl düzenlenen yarışmada Karabağ’ın düşman işgalinden kurtuluşu vesilesiyle Azerbaycanlı Şair Bahtiyar Vahapzade’nin  “Azerbaycan-Türkiye” şiiri seçilmişti. Bu sebeple yarışmaya Azerbaycanlı öğrenciler de büyük ilgi gösterdi. Böylece yarışma uluslararası bir boyut kazanmış oldu.

ÖDÜLLER VERİLDİ
Samsun’da dereceye giren öğrencilere ödülleri Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şubenin İlçe Başkanları tarafından okullarında takdim edildi.  Azerbaycan’dan katılan öğrencilerin ödülleri ise ülkeye ulaştırılarak öğretmenleri ve eğitim yetkilileri tarafından öğrencilere teslimi sağlandı. 

TEBRİK ETTİ
Şube Başkanı Hamdi Yıldız ödüllerin koronavirüs sebebiyle geç ulaştırıldığını belirterek, "Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize Genel Başkanımız Sayın Ali Yalçın beyin imzası ile teşekkür belgeleri mail olarak gönderildi. Yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimizin gözlerinden öpüyor yürekten tebrik ediyorum. Onları cesaretlendiren destek olan öğretmenlerine velilerine şükranlarımı sunuyorum. Şiire şaire ve çocuklarımıza verdikleri kıymeti gösteren ve ödül törenine katılan Samsun Valimiz Sn. Doç. Dr. Zülkif Dağlı beye, Genel Başkanımız Ali Yalçın beye, Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir beye ilgileri ve nezaketlerinden ötürü tekrar teşekkür ediyorum. 2022 de 3. Şiir okuma yarışmamızı küresel pandemiden kurtularak yüz yüze yapabilmek umuduyla” dedi.

Yorumlar (0)