Samsun'da korona virüslü hasta bakın nerede yakalandı!

Samsun'un İlkadım ilçesi Kıran Mahallesi'nde ikamet eden 76 yaşındaki R.Ş., korona virüs tahlili pozitif çıkınca evinde tedavi ve karantina altına alındı. Filyasyon ekibinin evine yaptığı kontrolde evde bulunmayan korona virüslü hasta, jandarma tarafından otogarda yakalandı.

Samsun 14.03.2021, 18:42
5519
Samsun'da korona virüslü hasta bakın nerede yakalandı!

Samsun'da korona virüslü hasta bakın nerede yakalandı! Samsun'da filyasyon ekibinin evine yaptığı kontrolde evde bulunmayan korona virüslü hasta, jandarma tarafından otogarda yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İlkadım ilçesi Kıran Mahallesi'nde ikamet eden 76 yaşındaki R.Ş., korona virüs tahlili pozitif çıkınca evinde tedavi ve karantina altına alındı. Filyasyon ekipleri tarafından FİTAS uygulaması dahilinde yapılan karantina denetiminde şahsın ikametine gidildiğinde burada olmadığı tespit edildi. Olay jandarmaya haber verildi. İlkadım İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri evinde olmayan korona virüslü hasta R.Ş.'yi bulmak için alarma geçti. Jandarma ekipleri yaptıkları araştırma sonucu R.Ş.'yi Samsun Yusuf Ziya Yılmaz Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde yakaladı. Olay sağlık ekiplerine haber verildi. Yaşlı adam savcının talimatı doğrultusunda jandarma gözetiminde sağlık ekipleri tarafından Münevver Ayaşlı Öğrenci Yurdu'na götürülerek burada karantina altına alındı. R.Ş. hakkında pandemi kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle adli soruşturma başlatılırken, jandarma ekipleri de 1593 sayılı Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282. maddesi gereğince 'karantina kuralını ihlal etmekten' 3 bin 469 lira da para cezası uygulandı.

Yorumlar (2)
Melih 7 ay önce
Samsun Bürokrasisi neyi bekliyor? Bilen varsa söylesin.Vaka sayısında Türkiye şampiyonuyuz. Göstermelik bir hes kontrolu o kadar. Okullarda, resmi kurumlarda korona kol geziyor. Galiba son kişi ölene kadar bekleyeceğiz,bravo! Yasak olmadan Samsun düzene sokulamiyor. Yukaridaki durum bunun örneği.Kimbilir otogara gelene kadar kac kişiye bulaştırdı.
Berk 7 ay önce
Virüs pazar günü izinli ama biz degiliz 150 kisi ile birlikte çalışıyoruz iç içe ayni serviste yan yana mis gibi her fabrika istedigi gibi izni aliyor gitmez isen kapinin önündesin