Samsun'da hayat eve sığmıyor

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın açıkladığı tabloya göre koronavirüs vakalarında Türkiye birincisi olan Samsun'da caddelerdeki kalabalık dikkat çekiyor.

Samsun 19.03.2021, 23:01
1344
Samsun'da hayat eve sığmıyor

Samsun'da hayat eve sığmıyor Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın açıkladığı tabloya göre koronavirüs vakalarında Türkiye birincisi olan Samsun'da caddelerdeki kalabalık dikkat çekiyor.

 

 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı vaka sayısı haritasına göre, nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü Samsun'da denetim ve uyarılara rağmen bazı cadde ve sokaklardaki insan yoğunluğu dikkat çekiyor.

SOSYAL MESAFE UNUTULDU
Ancak vaka artışı ve uyarılara rağmen Samsun'un, bazı cadde ve sokaklarındaki insan yoğunluğu son bulmuyor. İlkadım İlçesine bağlı Mecidiye Caddesi'ndeki kalabalık dikkat çekti. Uyarılara rağmen sosyal mesafe kuralına uymayan bazı vatandaşlar, alışveriş yapmayı ve gezmeye devam etti.

ÇARPICI KORONAVİRÜS RAPORU 
Türkiye’de nüfusa oranla en çok vaka sayısına sahip olan Samsun’da bir cenazeye katılanlar arasından 20 kişinin Kovid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından,  Vali Doç. Dr. Dağlı'ya sunulan koronavirüs raporunda çarpıcı veriler ortaya çıktı.  İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sunulan raporda bir cenazede yaklaşık 100 kişiye virüs bulaştığı, bir apartmandakilerin yüzde 70’inin pozitif olduğu ve belirtilerin gizlendiği bir mahallede de 20'den fazla vaka tespit edildiği belirtilmişti.

Emre ÖNCEL 

Yorumlar (1)
Samsun 7 ay önce
Vercek parayi hayat eve nasil sigiyor ozaman gorecek