Samsun'da faaliyete geçti!

Samsun'da Bektaş Elektrik Elektronik İnşaat Marketçilik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından Samsun Muayene Merkezi kuruldu. 

Samsun 22.03.2021, 17:29
239
Samsun'da faaliyete geçti!

Samsun'da faaliyete geçti!  Samsun'da tehlikeli madde taşımacılığı faaliyetlerinde kullanılan araçların muayene ve kontrol faaliyetlerinin yaygınlaştırılması için Samsun Muayene Merkezi kuruldu. 

Bektaş Elektrik Elektronik İnşaat Marketçilik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından kurulan muayene kontrol merkezinde, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) uzmanları tarafından, tehlikeli madde taşımacılığı kapsamında ilk tanker muayenesi gerçekleştirildi. 

TSE Samsun Belgelendirme Müdürü Erol Kaygı, yaptığı yazılı açıklamada, kurulan istasyonda tehlikeli madde taşımacılığı faaliyetlerinde kullanılan araçların yanı sıra ambulans, acil sağlık araçlarının muayenelerinin yapılacağını bildirdi.

Kaygı, "Kurulan istasyonda, Araç tadilat projeleri (AİTM) faaliyetleri, proje onayları ile birlikte fiziki araç kontrolleri, tehlikeli madde taşımacılığı kapsamında akaryakıt, kimyasal tankerleri, basınçsız ve kimyasal tankların muayeneleri gerçekleştirilecek. Muayene ve kontrollerinin gerçekleştirileceği istasyonda üç TSE  uzmanı tam zamanlı olarak görev yapacak." ifadelerini kullandı. 

Samsun'un akaryakıt dağıtım sektörü ve dolum tesisleri ile önemli bir lojistik merkez olduğunu hatırlatan Kaygı, şunları kaydetti:

"Lojistik hizmeti sunan kurum ve kuruluşların daha önce bu hizmetleri ülkemizde farklı illerdeki muayene merkezlerinden aldığı düşünüldüğünde bu kompleksin ilimiz açısından önemli bir eksikliği giderecek. Bu anlamda dağıtım amaçlı ilimizdeki depolardan ikmal yapan tüm Karadeniz ve Doğu Anadolu'da  faaliyet gösteren lojistik firmalarına da hizmet sunacağız." 

Yorumlar (0)