Samsun'da denetimler yoğunlaştı

Samsun'da İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliğine gönderilen "yoğunlaştırılmış dinamik denetim faaliyetleri" konulu genelge kapsamında koronavirüs denetimleri yapıldı.

Samsun 16.04.2021, 18:41
118
Samsun'da denetimler yoğunlaştı

Samsun'da denetimler yoğunlaştı Samsun'da İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliğine gönderilen "yoğunlaştırılmış dinamik denetim faaliyetleri" konulu genelge kapsamında koronavirüs denetimleri yapıldı.

Samsun'da ekipler, İstiklal, Gazi, Mecidiye caddeleri ile Saathane ve Cumhuriyet meydanlarında bariyerler kurarak, maske kullanımı ve sosyal mesafe denetimi, ateş ölçümü ile Hayat Eve Sığar (HES) kodu sorgulaması gerçekleştirdi.

İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri ise araçlarla cadde ve sokaklarda sık sık uyarı anonsları yapıyor.

Zabıta ekipleri, semt pazarları ve yoğunluk yaşanan yerlerde vatandaşları sosyal mesafe ve maske tedbirleri konusunda uyarıyor.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise Samsun'da toplam aşılamanın 400 bin dozu geçtiği belirtilerek, "Aşı sırası gelen vatandaşların 182 ve MHRS üzerinden randevularını alarak aşılarını yaptırmaları gerekmektedir. Kamu hastanelerimizdeki aşı noktalarımızda saat 24.00'e kadar aşı uygulaması yapılmaktadır." ifadesine yer verildi.

Yorumlar (0)