Samsun'da denetimler sıklaştırıldı

Samsun'da koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen denetimlerde 73 bin 747 kişinin HES kodu sorgusu yapılırken 2  işletmeye de uyarı cezası verildi 

Samsun 03.04.2021, 09:32 03.04.2021, 09:47
58
Samsun'da denetimler sıklaştırıldı

Samsun'da denetimler sıklaştırıldı Çok yüksek risk kategorisindeki Samsun da denetimler sürüyorİçişleri Bakanlığı tarafından 81 il Valiliğine gönderilen "Haftalık Tematik Denetimler" genelgesi kapsamında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk haritasında "çok yüksek risk" kategorisindeki Samsun'da denetimler sürüyor.

73 BİN 747 KİŞİYE HES SORGUSU
Samsun Valiliği'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: " Dinamik Denetim Modeli çerçevesindeki Tematik Denetimler kapsamında 17 ilçemizde Kaymakamlarımızın başkanlığında bugün 122 yönetici ve 224 ekiple bin 807 adet lokanta, restoran, kafeterya, pastane, tatlıcı, dernek lokali, kıraathane, çay bahçesi vb. umuma açık her türlü yeme-içme işyeri ile 73bin 747 kişi (HES Kodu sorgulamaları dahil) denetlenmiştir. Yapılan denetimlerde açık ve kapalı alanlarda yüzde 50 mesafeye uygun olarak oturma düzeni hazırlayıp asmayan işyeri sayısının 25 olduğu, 1 işyerinin ise salgınla mücadelede diğer alınması gereken tedbirlere uymadığı tespit edilmiştir.2  işletmeye uyarı cezası verilmiş olup, 1 işletme hakkında da suç duyurusunda bulunulmuştur."

TAKVİYE EKİPLER GELMİŞTİ 
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk haritasında "çok yüksek riskli" kategorisindeki Samsun'da denetimler devam ediyor. Ankara ve İstanbul'dan gelen takviye polis ekiplerinin de desteğiyle işlek cadde ve meydanlarda kurulan bariyerlerde maske kullanımı ve sosyal mesafe denetimi, ateş ölçümü ile HES kodu sorgulaması gerçekleştiriliyor.

Yorumlar (1)
Samsunlu 6 ay önce
Kardeşim acımayın eğer testi pozitif veya temaslı dışarda yakalanırsa 10 bin tl ceza 14 gün hapis cezası verilmeli yada 14 gün tam kapanma yapılmalı acilen