Samsun'da DEAŞ operasyonunda gözaltına alınan 6 kişiden 2'si serbest

Samsun'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 6 şüpheliden 2'si daha serbest bırakıldı.

Samsun 23.03.2021, 11:53
67
Samsun'da DEAŞ operasyonunda gözaltına alınan 6 kişiden 2'si serbest

Samsun'da DEAŞ operasyonunda gözaltına alınan 6 kişiden 2'si serbest Samsun'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 6 şüpheliden 2'si daha serbest bırakıldı.

 

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ile İstihbarat Şubesince düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 6 zanlıdan 2'sinin daha işlemleri tamamlandı.

Zanlılardan Irak uyruklu A.M.K.K. sınır dışı edilmek üzere Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şubesine teslim edildi. Adliyeye sevk edilen S.A.Y.Y. ise çıkarıldığı hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Terörle Mücadele ile İstihbarat Şubesi ekipleri, DEAŞ'ın eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışma yürütmüş, 18 Mart'ta düzenlenen operasyonda Irak uyruklu 6 zanlı gözaltına alınmıştı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Y.Q.M.M, G.A.S.S, A.Y.K.T. ve A.M.A.A. sınır dışı edilmişti.

Yorumlar (0)